ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Kolorowo, interesująco, radośnie, czyli o półkoloniach letnich w naszej szkole.

 

            Pierwszego dnia, po zapoznaniu się z regulaminem uczestnika półkolonii, elementami kodeksu ruchu drogowego i kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, dzieci z zapałem oddały się zabawom integracyjnym. Przyczyniły się one do lepszego poznania oraz kształtowania umiejętności uważnego słuchania siebie nawzajem. W ramach zajęć ekologicznych uczniowie wysłuchali utworu, by następnie w oparciu o jego treść dokonać segregacji wymienionych odpadów. Ogromne zainteresowanie budziło  malowanie farbami na folii. Wielobarwny efekt pracy bez wątpienia oddał istotę tematu przewodniego - "Moje wakacje". Wiele pozytywnych emocji wyzwoliły również zabawy z chustą animacyjną.

            Kolejne dni uczestnicy spędzili poza szkołą. We wtorek wraz z jedenastoletnim chłopcem wybrali się do krainy Kangurów. Letnia przygoda w samym sercu Australii obejrzana na dużym ekranie wycisnęła niejedną łzę.  Pomerdany humor, wakacyjna przygoda, psia przyjaźń i egzotyczna sceneria filmu "Moje wakacje z Rudym" spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem młodych widzów. Dwa dni upłynęły na zabawach w wodzie - dzieci odwiedziły "Wodny Raj" w Swarzędzu oraz "Akwen" w Koziegłowach. Czwartego dnia uczestnicy wzięli udział w żywej lekcji historii na terenie Grodu Pobiedziska. Mieli okazję obejrzeć wystawę średniowiecznych maszyn oblężniczych,  posłuchać fascynujących opowieści na ich temat.    Największą atrakcję stanowiło miotanie bełt z kuszy wałowej oraz uruchomienie - wspólnymi siłami - imponujących rozmiarów trebusza w celu wystrzelenia pokaźnych rozmiarów kamienia na znaczną odległość.

            Różnorodność zaproponowanych aktywności sprawiła, że uczestnicy mogli zarówno odpocząć, pobawić się, podjąć aktywność fizyczną, jak i poszerzyć wiedzę oraz zwiedzić okolicę. Był to mile spędzony czas dla dzieci jak i wychowawców.