Szachowe Mistrzostwa

27 kwietnia br., po raz pierwszy nasza szkoła uczestniczyła w Szachowych Mistrzostwach województwa wielkopolskiego programu Edukacja przez szachy w szkole. W turnieju uczestniczyło 14 najlepszych szkół z całego województwa, ponad 120 szachistek i szachistów. W tym doborowy towarzystwie wspaniale spisali się nasi zawodnicy trenowani przez pana Aleksandra Wiatr, występujący w sporym osłabieniu bez trzech podstawowych graczy.

W kategorii rocznika 2011 chłopców nasza szkoła zajęła 9. miejsce, a najlepszy z naszych graczy - Kacper Andrzejewski był 14. Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej drużynowo zajęliśmy 3. miejsce, Łucja Nowicka indywidualnie 8., a Roma Iwińska zajęła 11. miejsce.

W kategorii rocznika 2010 chłopców szkoła zajęła 6. miejsce, Jakub Pawlak był 16., Mikołaj Durowicz zajął 17., a Antoni Jędraszak 21 miejsce.

W kategorii rocznika 2009 chłopców, nasza szkoła zajęła 5. miejsce, a najwyżej sklasyfikowany został Wojciech Goroński zajmując 6. miejsce.

W klasyfikacji generalnej nasza szkoła została sklasyfikowana na 10. miejscu w województwie.

Ogromne gratulacje!