ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Filtr

13 MAJA BIEG WIKTORII

      13.05.2017r. odbyły się zawody w biegach przełajowych, w których brali udział uczniowie klas od II do VI. Biegliśmy każdy ze swoim rocznikiem, mój rocznik to 2004. Biegłam 300m. Zajęłam 3 miejsce i znalazłam się na podium. Dostałam medal, dyplom i nagrodę. Wszystko mi się podobało, chociaż było ciężko biec, ponieważ prowadziła szybsza ode mnie dziewczyna. Na ostatniej prostej udało mi się ją wyprzedzić i wygrałam. Impreza mi się podobała.

WIKTORIA

                                                                                                                                               

AKCJA SPRZĄTANIE

     27 kwietnia br. nasza klasa zaangażowała się w akcję ,,Sprzątanie świata”. Podobnie jak w latach poprzednich, część osób wyruszyła na piechotę do Ludwikowa, natomiast pozostali wybrali wyprawę rowerową, odwiedzając, mijaną na trasie, Maruszkę. Po drodze zebraliśmy, jak co roku, bardzo dużo śmieci. W nagrodę za nasze zaangażowanie dostaliśmy od Pana leśniczego wafelki oraz soczki, które dodały nam energii  i sił na sprzątanie również w drodze powrotnej.    

      Zmęczeni, ale także zadowoleni z efektów naszej pracy, cieszyliśmy się, że dzięki nam świat może być piękniejszy.

Kacper Widerowski

KONSTYTUCJA ...WYSTĘPUJEMY

    Dnia 04.05.2017roku odbył się w naszej szkole apel z okazji Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas  I-VI przedstawili krótki program artystyczny. Przypomnieliśmy sobie postacie historyczne, które brały udział w tworzeniu Konstytucji. Nasz kolega Mariusz i Wiktoria byli narratorami, a Kacper, Lidia, Michał i Julita uczniami, którzy też wypowiadali różne kwestie. Bardzo nam się podobał ten apel, mamy nadzieję, że w następnym roku też tak będzie.

                                                                                                                             Wiktoria, Lidia i Julita

W KINIE

    Dnia 11 kwietnia pojechaliśmy do Poznania do kina ,,Muza”. Tam oglądaliśmy parę krótkich filmów.Były różne, niektóre smutne, inne o szczęśliwym zakończeniu. Z kina wyszliśmy o godzinie 11:30. Potem poszliśmy do ,, Starego Browaru”, mieliśmy 30 minut wolnego czasu. Następnie pojechaliśmy do domu.

Ta wycieczka mi się bardzo podobała, tylko zdecydowanie za krótko byliśmy w galerii handlowej.

                                                        Michał Magdziński

NA POLICJI

XXX

AKADEMIA - ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

5 maja odbyła się z naszym udziałem uroczysta akademia poświęcona rocznicy Konstytucji 3 Maja. Naszą klasę wspaniale reprezentowali: Karol, Leon, Martyna Julia i Weronika. Cała klasa przygotowała na zajęciach rekwizyt w postaci transparentu z napisem WOLNOŚĆ. Postawę patriotyzmu zdaliśmy celująco.

DZIEŃ ZIEMI

Tak jak co roku uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie świata”. Wyznaczono dla naszej klasy odcinek od szkoły do Wierzonki. Tego dnia braliśmy również udział w happeningu  poświęconemu segregacji śmieci. Akcję kontynuowaliśmy na zajęciach. Mieliśmy okazję samodzielnie dokonać podziału różnych rzeczy na te, które poddaje się recyklingowi i  te, które wrzucamy do zbiorczego pojemnika na śmieci.

WIELKANOCNE KONKURSY

10 kwietnia został rozstrzygnięty wielkanocny konkurs. W kategorii „Najładniejsza palemka” nagrody otrzymali: Gustaw Musiał, Wojtek Goroński oraz Paweł Kulczyk. W kategorii „Najładniejsza pisanka”: Oliwia Mocna, Nadia Dymiter, Julia Majewska. Wyróżnienia otrzymali: Karol Kroker, Julia i Weronika Wendland oraz Wiktoria Mikołajewska. Brawo za wspaniałe prace. Natomiast 5 maja ogłoszono wyniki konkursu wiedzy o tradycjach wielkanocnych. Laureatami zostali Kamil Nolberczak i Oliwia Mocna.
REKOLEKCJE

Od 10 do 12 kwietnia odbywały się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Oprócz nauczania uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej , mszy św. oraz mieliśmy okazję obejrzeć wspólnie z klasą III film o Fatimie. Wykonaliśmy także pracę plastyczną na konkurs.WIELKANOCNY ZAJĄCZEK

7 kwietnia całą klasą wybraliśmy się na poszukiwanie wielkanocnego zajączka. Tego dnia dzięki uprzejmości rodziców degustowaliśmy wspaniałe wypieki. Pomocą służyły p. Małgosia – mama Gustawa i p. Kasia – mama Wojtka.
KLASOWA GAZETKA

Wraz z nowa porą roku zmieniliśmy wystrój klasy oraz zmieniliśmy naszą gazetkę klasową.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - KWIECIEŃ/MAJ

W kwietniu literaturę dziecięcą czytała dla nas p. J. Wendland – mama Julii i Weroniki a w maju p. E. Iwińska – mama Leona. Dzieci udając się do biblioteki chętnie sięgają po książki, czytane przez zaproszonych gości lub proszą o uzupełnienie księgozbioru właśnie o te pozycje.

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ - KWIECIEŃ

W tym miesiącu spotkaliśmy się ze sztuka afrykańską. Obejrzeliśmy krótkie przedstawienie oraz wysłuchaliśmy utworów granych na instrumentach pochodzących z Afryki. Mieliśmy również okazję współuczestniczyć w niektórych fragmentach spotkania (śpiew i taniec).

ZABAWA Z MUZYKĄ

Na zajęciach muzyki zapoznaliśmy się z nowym instrumentem – skrzypcami. Klasa podzielona na grupy miała za zadanie przedstawienie za pomocą ruchu utworu pt. ,,Przyszła Pani Wiosna”. Wszystkie grupy wykonały swoje zadanie, świetnie się przy tym bawiąc.
PRZEDSTAWIENIE PT. ,,BAŚNIE BRACI GRIMM"

31 marca udaliśmy się autokarem wraz z klasami I, III oraz oddziałem przedszkolnym do SP w Zalasewie na przedstawienie teatralne „Baśnie Braci Grimm”. Spektakl wszystkim się podobał.
ZAPROSZENIE KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI

Dzięki uprzejmości p. A. Wieczorek – mamy Darii, mogliśmy wraz z całą szkołą w ramach programu prewencji i profilaktyki udać się z wizytą do Komendy Głównej Policji. Najpierw zwiedziliśmy muzeum i dowiedzieliśmy się jak wyglądała praca policjantów dawniej. Później mieliśmy okazję zapoznać się ze sprzętem używanym przez policjantów dziś. Obejrzeliśmy różne rodzaje samochodów od zewnątrz i od środka. Najfajniejsza była oczywiście przejażdżka tymi pojazdami i to w dodatku na sygnale. Bardzo przypadł nam do gustu pokaz tresury psów policyjnych. Niespodzianką był pokaz specjalnego pojazdu z armatkami wodnymi. Wzbudził on u wszystkich wielki podziw i sporo emocji. Stwierdziliśmy, że zawód policjanta jest bardzo ciekawym  i odpowiedzialnym zawodem.  Dobrze wykonywana praca policjanta daje nam poczucie bezpieczeństwa.


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA OLIMPUSEK DLA KLAS I-III

30 marca, chętni uczniowie z klas I – III wzięli udział w ogólnopolskiej olimpiadzie. Łącznie z naszej szkoły test pisało 13 osób. Wyniki mają zostać ogłoszone pod koniec maja.


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

23 marca, w SP w Zalasewie odbył się gminny konkurs recytatorski  pt. „Wiersze z humorem dla dzieci” na poziomie klas I – III.  Naszą szkołę reprezentował Karol Kroker z wierszem J. Brzechwy „Ślimak”. Uczeń otrzymał wyróżnienie. Brawo !!!

POŻEGNANIE ZIMY

♦ 21 marca, zgodnie z tradycją żegnaliśmy zimę. Zaopatrzeni w rozmaite głośno brzmiące przedmioty (gwizdki, trąbki, grzechotki itp.) maszerowaliśmy w barwnym korowodzie. Wszyscy mieli na sobie  coś zielonego, niektórzy także na nosie  różowe okulary. Na samym przodzie wędrowała Marzanna, którą później spaliliśmy w ognisku. Myślimy, że na stałe zagości u nas już wiosna.♦ W tym dniu RSU zorganizowała konkurs, która klasa w przeliczeniu procentowym będzie miała najwięcej zielonych elementów ubrania. W tej konkurencji zajęliśmy I miejsce iw nagrodę otrzymaliśmy komplet puzzli.WIOSENNE KANAPKI

Tym razem do sporządzenia wiosennych kanapek potrzebowaliśmy oprócz pysznych warzyw również twarożku, z którego przygotowaliśmy kilka wersji pysznych potraw. Każda grupa miała za zadanie wykonanie potrawy według podanego przepisu. Następnie miała miejsce prezentacja, a na samym końcu oczywiście degustacja. Nawet niejadki spróbowały każdego rodzaju samodzielnie przygotowanych pyszności. Niektórzy doszli do wniosku, że od dzisiaj będą smakoszami takich kanapek. Od tej pory - rzodkiewki, szczypiorek, koperek, pomidory, ogórek zielony, cebula, słonecznik, sałata no i jakże by inaczej twarożek kojarzyć się nam będą ze zdrowym odżywianiem.
„Chłopcy i dziewczynki – jedzcie witaminki !!!”.DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet w naszej klasie przebiegał w bardzo miłej atmosferze i był pełen niespodzianek. Koledzy wręczyli swoim koleżankom piękne tulipany, lizaki i czekoladki. Wszyscy degustowali pyszne ciasteczka przygotowane przez mamę Leona – p. E Iwińską.  Dziewczynki były bardzo ucieszone wspólnym prezentem jakim była piękna, kolorowa piłka,  którą  już następnego dnia świetnie się bawiły podczas przerwy. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MARZEC

W tym miesiącu w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” literaturę dziecięcą czytali: tata Oliwii - p. R. Mocny oraz mama Wojtka – p. K. Gorońska.SPOTKANIE Z TEATREM - MAJ

Zwrotki w kropki, refreny w pasy - czyli słowno-muzyczne wygibasy - to spotkanie z wierszami zapodzianymi w piosenkach p. Przemka Mazurka.
225 ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA


Nasze przygotowania do święta polegały między innymi na wykonaniu biało-czerwonych flag. Kilkoro z nas brało udział w przedstawieniu podczas uroczystej akademii. 
ZABAWA W TEATR

Przedstawienie poprzedzone było samodzielnie wykonanymi pacynkami. 

DZIEŃ ZIEMI


Dbanie o przyrodę to bardzo ważna rzecz, dlatego ochoczo zabraliśmy się za sprzatanie terenu wokół szkoły.

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - KWIECIEŃ

W ramach akcji literaturę dziecięca czytały mama Gustawa p. M. Musiał, mama Julii p. I. Cieślak oraz mama Leona p. E. Iwińska.

TESTY KOMPETENCJI PIĄTOKLASISTY

      Dnia 17 maja  br. nasza klasa pisała testy kompetencji piątoklasisty z matematyki i przyrody. Test z matematyki nie był długi, lecz trudniejszy od tego z przyrody. Na rozwiązanie każdego z testów mieliśmy po 45 minut, a pomiędzy nimi przewidziano tylko  pięciominutową przerwę. W tym dniu wszyscy, no może nie wszyscy, przyszliśmy do szkoły ubrani na galowo ( jeden uczeń białą koszulę trzymał w plecaku i nie zdecydował się – mimo nalegań – na jej założenie). Byliśmy też trochę zestresowani. 

     Warto także wspomnieć o teście kompetencji z języka polskiego, który pisaliśmy 10 maja. Ten test składał się z 12 zadań. Piszącemu nie wydawał się zbyt trudny, lecz jak wypadł, wkrótce powie nasza pani od polskiego.

     Mimo różnorodności i stopnia trudności zadań mam nadzieję, że wszyscy dostaniemy pozytywne oceny. Teraz z niecierpliwością czekamy na oficjalne wyniki testów.

                                                                                             Kacper Widerowski

ŻEGNAMY PANÓW MARKA I PIOTRA

Dnia 04.05.2016r. było pożegnanie pana Piotra Kozłowskiego, który uczył nas wychowania

fizycznego. Pan trochę się wzruszył. W prezencie dostał piękne storczyki i laurkę podpisaną przez uczniów kl. IV-VI. Natomiast dnia 05.05.2016r. żegnaliśmy pana Marka Lebiedzińskiego. Pan dostał to samo co pan Piotr, a poczęstował nas cukierkami. I powiedział, że będzie nas odwiedzał. Trochę szkoda, że musieliśmy się rozstać.

Wiktoria

 

 

NASI ARTYŚCI NA TRZECIOMAJOWEJ AKADEMII

    28 kwietnia odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Sześcioro uczniów z naszej klasy, co daje ponad 70 %,  brało udział w przedstawieniu. Mieliśmy najważniejsze role m.in. narratora i zaborców. A dziewczęta i ja dodatkowo śpiewaliśmy piosenkę pod tytułem ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna’’. Akademia bardzo mi się podobała, ponieważ uważam, że bardzo dobrze zostały dobrane role i scenografia.

Korzystając z okazji, pozdrawiam wszystkich czytelników naszej strony.

Mariusz Wiśniewski

 

WWW

3 maja

Z okazji uchwalenia Konstytucji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii.

 

Konkurs piosenki

28 kwietnia w SP nr 5 w Swarzędzu odbył się XIV Gminny Konkurs Piosenki dla klas I-III. Nasza szkołę reprezentowała Amelia Garczyk, która zajęła 3 miejsce. Serdecznie jej gratulujemy.

Edukacyjne spotkanie ze sztuką pt:"Instrumenty dęte w polskiej muzyce tradycyjnej-ale jak to?"

Poznaliśmy ciekawe watki muzycznej tradycji, żywiołowe oberki oraz polki, a także unikalne instrumenty: saksofon sopranowy i altowy, trabkę oraz baraban i bęben obręczowy.

 

Olimpusek

W kwietniu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada klas I-III. Nasza klasę reprezentowali: Amelia, Zosia, Victoria i Marcel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powitanie wiosny

Tak jak w poprzednich latach przygotowaliśmy kolorowa Marzannę i pożegnaliśmy zimę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tytka Miłosierdzia

Przed Wielkanoca wzięliśmy udział w akcji charytatywnej "Tytka Miłosierdzia". Pokazaliśmy, że chętnie pomagamy innym.

Warsztaty telewizyjne

W marcu uczestniczyliśmy w interaktywnych warsztatach telewizyjnych w Multikinie 51 w Poznaniu. Była świetna zabawa, a nasza klasę reprezentował tam Radek Biniak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs recytatorski dla klas I-III "Moje ulubione zwierzę"

Klasowe eliminacje do tego konkursu wygrali: Amelia, Zosia, Radek i Marcel i to oni reprezentowali nas w eliminacjach szkolnych.

Edukacyjne spotkanie ze sztuką pt: "W poszukiwaniu dawnego czasu - zabawy i zabawki ludowe w Polsce"

W spektaklu autorstwa Piotra Rogalińskiego pokazane zostały uczniom ludowe zabawy i zabawki, jakimi bawiły się dawniej dzieci. Mimo swej prostoty nadal zaciekawiły swoich odbiorców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balik karnawałowy

Podobnie jak w poprzednich latach świetnie bawiliśmy się na baliku. Wśród nas znalazły się m.in. wróżki, księżniczki, piraci,kowboje.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

     ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” to kampania, w której - na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu -  uczestniczymy już szósty rok z rzędu. Tym razem kulminacja szeregu przedsięwzięć w ramach projektu odbyła się w dniach 19 – 22 maja.

Ekopingwiny

   Fot.pozyskano ze strony http://www.in-art.wroclaw.pl/galeria/

Wszystkie dzieci uwielbiają cztery charakterne pingwiny z Madagaskaru. Dobrze wiedzą o tym twórcy sztuki. Stąd pomysł na nietuzinkowy spektakl „Ekopingwiny”, który mieliśmy okazję obejrzeć 20 maja w poznańskim kinie „Apollo”.

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI - INTERAKTYWNE PRZEDSTAWIENIE

       Dnia 21 maja bieżącego roku  pojechaliśmy, razem z kl. III, do Swarzędza na interaktywny spektakl opowiadający o ludzkich emocjach, takich jak np. smutek, złość, radość czy też zazdrość.  Przedstawienie  było bardzo ciekawe, a dodatkową atrakcją było to, że mogliśmy brać w nim udział. Po zakończeniu spektaklu wędrowaliśmy po rynku, robiąc skromne zakupy. W samo południe mieliśmy okazję usłyszeć piękny hejnał swarzędzki.

       Wyjazd mi się bardzo podobał i chciałbym takich więcej.

                                                                              Kacper

 

NASZ FLASHMOB

XXX

 

APOLLO I GRECKIE MITY

XXX     

     19 maja pojechaliśmy do Poznania na przedstawienie pt. ,, Mity greckie”. Na początku wycieczki pani rozdała wszystkim kartki z opisami różnych zabytków. Po drodze do teatru szukaliśmy ich  i lepiej je poznaliśmy. Najbardziej zapamiętałem Most Jordana poświęcony pierwszemu biskupowi Polski, z mnóstwem kłódek. Następnie pobiegliśmy do kina Apollo na spektakl. Ogólnie na występie było zabawnie, a momentami wywoływano ponury nastrój. Usłyszeliśmy też wspaniałe efekty dźwiękowe. Zarówno przedstawienie jak i cały wyjazd podobał się, chyba wszystkim.

                                                                                                                                                                Ernest Biniak

I i II MIEJSCE NASZYCH RODZINNYCH DRUŻYN

      Fot.pozyskano ze strony: http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia

                Nasza szkoła wystawiła najliczniejszą i najszybszą reprezentację w gminie …w pierwszej imprezie kampanii pt. ,,Uzależnia mnie tylko sport", która odbyła się  9 maja 2015 r. na terenie Małego Skansenu w Dziekanowicach.

Badamy ząbki

          8 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 miały okazję do niecodziennej wycieczki. Na zaproszenie naszej absolwentki, obecnie studentki stomatologii, wybraliśmy się do Centrum Stomatologicznego w Poznaniu.

BĄDŹMY TWÓRCZY

 

 

To tytuł Gminnego Konkursu Teatralnego dla Szkół Podstawowych, który - zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Paczkowie

NAJKLASA

PODSUMOWANIE KONKURSU  

po I semestrze

  

    Klasa                              Zdobyte punkty          Miejsce                      
"0"   67 III miejsce
I 92 II miejsce
II 95 I miejsce
     
III 85 I miejsce
IV 77 II miejsce
V 70 III miejsce

  

OBUT i DUMa 2014

      20 maja o godz. 900 uczniowie klas III i V naszej szkoły przystąpili do poważnych egzaminów.

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W GMINIE

KONSTYTUCJA 3 MAJA

 

             Kształtując postawę obywatelską oraz realizując  założenia programu wychowawczego naszej szkoły - w którym to dokumencie jako ważne zadania wpisaliśmy wychowanie patriotyczne i wierność tradycji – włączyliśmy się w obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Aktualności

UWAGA!

Informujemy, że w dniach 24-26 czerwca, można za pośrednictwem biblioteki szkolnej odsprzedaż używane ale niezniszczone podręczniki.


 

 

Duża radość dla nas wszystkich!   

Wyniki ewaluacji zewnętrznej:

 spełnianie wymagań na poziomie A - 1 ocena

na poziomie B - 13 ocen

na poziomie C - 3 oceny.

Szczegóły na podstronie Dla Rodziców.

 

 

 

Drodzy Rodzice!

Wasze dzieci uzyskały średni wynik 27,22 ze sprawdzianu po klasie szóstej, który jest wyższy od średniej krajowej oraz najlepszy spośród wszystkich szkół naszej gminy.
Gratulujemy i cieszymy się razem z Wami.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.   

 

        

"Witaj, majowo jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie"

Jak co roku, uroczystą akademią uczciliśmy kolejną, teraz 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszystkie klasy, poczynając od zerówki, uczestniczyły w przygotowaniach, by potem na scenie zaprezentować pantomimiczne obrazy, charakteryzujące Rzeczpospolitą w XVIII wieku. Szczególnie wymowna była scena kazania ks. Piotra Skargi piętnującego narodowe wady, w postać kaznodziei, wykazując się dużym talentem, wcielił się Wiktor Kroker, oddał z dużą wprawą dramaturgię wystąpienia osiemnastowiecznego proroka. Klamrą spinającą cały program artystyczny były objaśniające teksty narratorów oraz Polonez 3 Maja, na wejście odśpiewany i zatańczony, a na koniec zaśpiewany przez wszystkich obecnych. Autorką scenariusza, reżyserką i koordynatorką całości była, jak zawsze, pani Maria Maciołek, ona też przygotowała dekoracje.

   Pani Dyrektor, dziękując organizatorom, przypomniała jednocześnie o Święcie Pracy i Święcie Flagi, które przypadają kolejno 1 i 2 maja, i uczczeniu ich poprzez wywieszenie polskiej biało - czerwonej.

   Zaraz po zakończeniu szkolnej uroczystości delegacja uczniów pod opieką pani Ewy Błaszczyk udała się do Swarzędza  na gminne obchody Trzeciomajowego Święta.  mm

Konkurs "Bezpieczny w szkole i na drodze"

XIV LOFRY GOŚLIŃSKIE ZA NAMI

 

W sobotę 11 maja grupa 14 uczniów pod opieką p. Ewy Błaszczyk i p. Genowefy Springer udała się na rajd rowerowy na Dziewiczą Górę. Pogoda dopisała i podziwiając krajobrazy Puszczy Zielonka oraz zachodzące w niej zmiany dotarliśmy na metę. Tutaj byliśmy mile zaskoczeni piękną drewnianą zabudową, która tam powstała. Po smacznej grochówce powędrowaliśmy się na szczyt góry, aby móc podziwiać widoki z wieży. Uczniowie po powrocie na parking uczestniczyli w konkursach sprawnościowych, piosenki i wiedzy,w którym zdobyli I miejsce. W wyśmienitych humorach i z nagrodami wracaliśmy do naszych domów.    G.S.

 

Konkurs "Bezpieczny w szkole i na drodze"

Kolejny konkurs - kolejne emocje. Tym razem o bezpieczeństwie na drodze. Nasi starsi uczniowie, którzy najlepiej napisali test w I-ym etapie szkolnym: Wiktoria Wdowiak, Kinga Stachowiak, Michał Chruścicki, Grzegorz Staszewski i Jakub Kelma, na drugi etap konkursu 25 kwietnia pojechali do Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu. Zdobyliśmy piąte, wcale nie ostatnie miejsce. Braliśmy udział w przedstawieniu przygotowanym przez młodszych uczniów. Na koniec, co było interesujące zwłaszcza dla chłopców, mogliśmy posłuchać opowieści strażaków i zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego. Największą frajdę oczywiście zapewniła możliwość włączenia sygnalizatorów świetlnych. A to nasze pamiątkowe zdjęcia:

 

      

 

Konkurs informatyczny

22 kwietnia uczniowie z najmłodszych klas - Kacper Laskowski, Ernest Biniak i Marcin Jaremko reprezentowali szkołę w konkursie informatycznym organizowanym w Szkole Podstawowej w Kobylnicy. Zadanie polegało na jak najpełniejszym, z wykorzystaniem jak największej ilości dostępnych narzędzi programu Paint - zobrazowaniu pracy plastycznej o wdzięcznym temacie "Tańczące motyle". Nie zajęliśmy miejsc na podium, ale emocje, doświadczenie i miły upominek na koniec, długo pozostaną w pamięci. A oto nasze dzieła:

     Ernest Biniak                              Kacper Laskowski                 

     

    Marcin Jaremko