ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Filtr

NOC W SZKOLE

Dnia 24 marca mieliśmy noc w szkole, czyli spaliśmy w niej. Było wspaniale, jedliśmy pizzę i piliśmy colę. Najwięcej kawałków pizzy zjadł Michał. Wieczorem bawiliśmy się kalambury oraz w chowanego. Po zabawie poszliśmy się przebrać w piżamy. Jak pani Maria Maciołek się przebierała postanowiliśmy znów zagrać w chowanego. Potem oglądaliśmy film i poszliśmy spać. Następnego dnia o godzinie 9;00 opuściliśmy szkołę. Wszystko mi się podobało ma nadzieję , że jeszcze kiedyś będzie jeszcze tak noc.

                                                                                                                                              Wiktoria Nowak

Witamy wiosnę

policja

28 marca cała szkoła wybrała się na wycieczkę do Poznania na Komendę Policji. Oglądaliśmy sprzęt policyjny (broń, kaski, kajdanki), jeździliśmy radiowozem, oglądaliśmy pokaz tresury psów policyjnych, byliśmy w muzeum policji. Ale najlepsze było, kiedy wóz policyjny z armatkami wodnym "zaatakował" nas i mocno oblał wodą. Byliśmy cali mokrzy :) Było super!!!

          

          

SPOTKANIE Z TEATREM - KWIECIEŃ

15 kwietnia odbyło się spotkanie z teatrem pt. ,,Instrumenty dęte w polskiej muzyce tradycyjnej - ale jak to?".


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KLAS I-III, OLIMPUSEK - NAUCZANIE ZINTEGROWANE

7 kwietnia wraz z uczniami klas II i III pisaliśmy test z nauczania zintegrowanego. Pytania były trudne. Wyniki w maju. 

WIELKANOCNY ZAJĄCZEK

Przed świętami zawitał do nas wielkanocny zajączek, który obdarował wszystkich słodyczami.

REKOLEKCJE

Od 21 do 23 marca odbywały się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne.

POWITANIE WIOSNY

Aby zgodnie z tradycją pożegnać zimę przygotowaliśmy z pomocą rodziców super marzannę, z którą przemaszerowaliśmy w barwnym korowodzie.

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

W ramach spotkań ze sztuką obejrzeliśmy przedstawienie pt. ,,Kot w butach". Wszystkim widzom bardzo przypadło ono do gustu, o czym mogły świadczyć okrzyki radości oraz gromkie brawa. 


WOLONTARIAT

Przed świętami wielkanocnymi wzięliśmy udział w licznych akcjach charytatywnych:
- Zaczarowany ołówek 
- Walczymy o serce Kubusia
- Góra grosza

 

 

 

 

 

 

 


- Tytka miłosierdziaWykazaliśmy, że jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych dzieci. 

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

Przed świętami sporo się natrudziliśmy aby w naszej sali było miło i przyjemnie.

INTERAKTYWNE WARSZTATY TELEWIZYJNE

W marcu uczestniczyliśmy w warsztatach, które odbyły się w Multikinie w Poznaniu. Super zabawa.KONKURS RECYTATORSKI ,,MOJE ULUBIONE ZWIERZĘ"

1. ELIMINACJE KLASOWE
2. ELIMINACJE OGÓLNOSZKOLNE
3. KONKURS GMINNY W ZALASEWIE
- 8 marca odbyły się klasowe eliminacje do konkursu recytatorskiego. Wybór był trudny. Niezbędna była dogrywka. W etapie szkolnym klasę będą reprezentować Karol, Nadia D., Oliwia, Maja, Bartek oraz Julia M.
- II etap był dla nas bardzo pomyślny. I miejsce zajęli Karol Kroker i Nadia Dymiter i to oni będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym
  II miejsce zajęła Julia Majewska. Wielki sukces reprezentantów.
- W edycji gminnej Karol otrzymał wyróżnienie.
WYŚCIGI RZĘDÓW KLAS I

Kilkoro z nas reprezentowało klasę w zawodach sportowych, które odbywały się w SP w Paczkowie. Kapitanem naszej drużyny był Bartek i to on odbierał w naszym imieniu dyplom za zajęcie V miejsca.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - LUTY

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" literaturę dziecięcą czytały p. K. Gorońska - mama Wojtka i p. A. Kroker - mama Karola. Kontynuujemy wypożyczanie czytanych podczas akcji książek. 

ZIMOWY WYSTRÓJ SALI

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Już po sprzątaniu. Zmęczeni, ale zadowoleni. Nasza drużyna w składzie: Ernest (nasz lider), Kacper, Wiktoria, Lidka, Julita i Mariusz oraz Natalia i Oliwia z kl. VI i Julia z kl.IV zebrała najwięcej śmieci, czyli 12 worków.

   Przyszliśmy na miejsce zbiórki jako ostatni, bo na naszej drodze ciągle stawały śmieci - co było głównie zasługą Ernesta, naszego najlepszego szperacza. Zatem na parkingu w Ludwikowie zostaliśmy dłużej, aby odpocząć. Okazało się jednak, że niektórzy mają jeszcze tyle energii, że wykonywali akrobacje na trawie.

 

A wracając, zaliczyliśmy jeszcze siłownie w Dębogórze. To był bardzo pożytecznie i przyjemnie spędzony czas.

1050 rocznica chrztu Polski - stadion Inea

  

      Dnia 16 kwietnia na stadionie Lecha w Poznaniu odbyła się uroczystość z okazji 1050 rocznicy  Chrztu Polski. Dotarliśmy tam już po oficjalnym rozpoczęciu, czyli po 11., ponieważ w Poznaniu przesiedliśmy się z samochodu do tramwaju (tego dnia posiadający bilety na stadion mogli za darmo poruszać się środkami komunikacji miejskiej, które podjeżdżały pod sam obiekt, natomiast dla samochodów osobowych pobliskie ulice były zablokowane). Na miejscu odprawiono Mszę Świętą , na której  ochrzczono dwie dziewczyny. Msza trwała aż 2 godziny, ale minęła nie wiem kiedy. Po niej była półgodzinna przerwa. O 19:15 zaczął się musical pt. ,,Jezus Chrystus Superstar’’, którego wykonawcą był zespół Teatru Muzycznego z Poznania. Scenę i aktorów dobrze widzieliśmy dzięki kilku telebimom, a słyszalność chwilami była aż za dobra.Wróciliśmy do domów około godziny 22:00. Uroczystości bardzo mi się podobały, tak jak Kacprowi, Mariuszowi i pani Marii Maciołek.

                                                                                                                                                             Wiktoria  Nowak                 

NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA

    To już tradycja, że uczniowie klasy piątej co roku przygotowują ogólnoszkolną gazetkę z okazji Narodowego Dnia Życia, który w tym roku przypadł nie 24 i 25 marca (bo był Wielki Tydzień), lecz 4 kwietnia. Tym razem było podobnie.Najbardziej zaangażowane i zainteresowane były dziewczęta.

SZKOLNE REKOLEKCJE

 Do Świąt Wielkanocnych przygotowywaliśmy się uczestnicząc w szkolnych rekolekcjach.

ANIA z ZIELONEGO WZGÓRZA

   Na przedstawieniu teatralnym ,,Ania z Zielonego Wzgórza" byliśmy w nowej szkole w Zalasewie. Szkoda, że nie udały się zdjęcia całej sali.

KONIEC KARNAWAŁU 2016

Karnawał zakończyliśmy miłą zabawą zorganizowaną przez RSU.

        karnawal-ruchomy-obrazek-0089

 

KONCERT NOWOROCZNY

        Na KONCERCIE NOWOROCZNYM zaśpiewaliśmy dla naszych gości.

 

 

Jasełka i klasowa Wigilia

Nasz udział w szkolnych Jasełkach

           

     Przed jasełkami spotkaliśmy się w naszej klasie z kolegami i koleżankami
z klasy 5.
Po modlitwie dzieliliśmy się opłatkiem i przygotowanymi przez rodziców słodyczami. Pod choinką czekały na nas paczki - niespodzianki,
ale musieliśmy wcześniej zaśpiewać swoją ulubioną kolędę.

linie_www_gify_liq_pl-387

 

 

 

   

 

 

 

                

MARCOWE KONKURSY

              Dnia 17 marca br. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny pt. „Gmina Swarzędz i jej patron - św. Józef”.

W konkursowych zmaganiach  rywalizowały ze sobą reprezentacje z następujących szkół :

  • Szkoły Podstawowej w Kobylnicy,
  • Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu,
  • Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu,
  • Szkoły Podstawowej w Wierzonce.

Występując w imieniu naszej szkoły, razem z moim starszym kolegą Marcinem Jaremko wywalczyliśmy  zaszczytne I miejsce.

Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano dyplomy pamiątkowe oraz poczęstunek.

 ***

    Natomiast 31 marca, również z Marcinem, brałem udział w kolejnym konkursie historycznym, zatytułowanym: „Swarzędz, miasto, w którym mieszkam”. Tym razem konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu i brało w nim udział aż 6 szkół. Punkty były przydzielane za część pisemną, ustną oraz przygotowaną przez uczestników prezentację.

    Poziom wiedzy był bardzo wyrównany, jednak laureatem okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu.  Do wyłonienia zdobywcy drugiego miejsca konieczne było zorganizowanie dogrywki, w której wygraliśmy z reprezentacją szkoły nr 5 ze Swarzędza.

                                                                         Kacper Widerowski

       BRAWO KACPRZE! GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

 

 

 

 

PIERWSZA W EUROPIE

224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja uczciliśmy 30 kwietnia akademią.

KONKURS "PUSZCZYK"

 22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla uczniów klas II i III.

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SPORTOWCÓW

Oliwier Szcześniak z klasy VI, po rewelacyjnym biegu przełajowym  (miejsce III) w zawodach na szczeblu powiatowym.

GRATULUJEMY!

BEZPIECZNA DROGA- konkurs plastyczny

Natalia S. z klasy V zajęła zaszczytne II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Bezpieczna Droga"

Brawo Natalko!

SKARBONKI WIELKOPOSTNE

 

 

     Kolejna nasza akcja to wielkopostna jałmużna, czyli zbieranie do tekturowych skarbonek ofiar naszych poświęceń. Rozdaliśmy 25 skarbonek, wśród koleżanek i kolegów, ale też pracowników szkoły. Ekwiwalent wyrzeczeń w przeliczeniu na grosze i inne monety wyniósł ponad 150 zł. Jałmużna trafi do potrzebujacych. Bardzo się cieszymy i dziękujemy za zaangażowanie, które objęło całe rodziny naszych darczyńców. 

Zbiórka dla zwierzaków

Przy okazji organizacji I Gminnego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego „Puszczyk” dla klas II i III na terenie naszej szkoły odbyła się akcja towarzysząca temu wydarzeniu.

REKOLEKCJE

         

W ostatnim tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne w naszej szkole zostały zorganizowane rekolekcje wielkopostne. Przez pierwsze dwa dni gościliśmy kapłana, który bardzo ciekawie opowiadał nam o pasterzu Dawidzie, który stoczył walkę z Goliatem, a następnie został królem Izraela. Mieliśmy także okazję oglądać film pod tytułem „Listy do Boga”, który opowiadał o losach chłopca chorego na raka. Główny bohater mimo cierpienia z powodu strasznej choroby potrafił cieszyć się życiem i troszczył się o innych. Film ten był dla nas inspiracją do napisania własnych listów adresowanych do Pana Boga. Dodatkowo, podzieleni na grupy, robiliśmy prace plastyczne, które polegały na wykonaniu plakatów przedstawiających temat ,, W jaki sposób można pomagać innym?”. Trzeciego dnia rekolekcji zamiast do szkoły, udaliśmy się do kaplicy w Karłowicach na Mszę świętą, mieliśmy też okazję skorzystać z sakramentu pokuty.

Kacper

WIZYTA STRAŻNIKA MIEJSKIEGO

W czwartek 9 kwietnia w naszej klasie mieliśmy wizytę strażnika miejskiego. Tematem spotkania była pogadanka na temat bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą. Pan strażnik poruszał też tematy związane z uzależnieniami.

 

FERIE

W czasie ferii też nie zapomnieliśmy o szkole. Niektórzy z nas skorzystali z zimowej oferty Klubu Rozwoju Osobowości,byli na przedstawieniu teatralnym w swarzędzkim Ośrodku Kultury i na łyżwach. Na tafli lodowiska zostali sfotografowani Michał, który doskonalił swoje ślizgi i Mariusz odważnie oddalajacy się od bandy. 

Mariusz

WIELKANOCNE BARANKI

      Odpowiadając na propozycję Caritas Archidiecezji Poznańskiej, nasza pani odebrała z magazynu Caritas w Poznaniu 82 sztuki baranków wielkanocnych, które sprzedawaliśmy w szkole m.in. podczas Drzwi Otwartych 17 marca – stoisko sprawnie obsługiwał Mariusz Wiśniewski, a także w niedzielę 2 marca po Mszy św. przed kościołem we Wierzenicy – tu sprzedażą zajęła się Wiktoria Nowak. 85 % kwot uzyskanych ze sprzedaży zasiliło konto poznańskiej Caritas, 15 % przeznaczyliśmy na potrzeby naszego szkolnego koła.

 

Życzenia Świąteczne

                  
                  Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
                    przepełnionych radością, miłością i wiarą.
                Niech Wielkanoc przyniesie Wam spokój i radość,
                              z nadchodzącej wiosny.

 

KANAPKOWY DZIEŃ

Dzisiaj w nasza klasa zamieniła się w kanapkowe szaleństwo. Każdy przyniósł różne produkty: jajka, pomidory, ser, ogórki...

Zrobiliśmy pyszne kolorowe i zdrowe kanapki i objadaliśmy się przepysznie. Największe powodzenie miała "pasta jajeczna". Kanapki znikały błyskawicznie.

WIELKANOCNE ZAJĄCZKI SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

 

              

      31 marca, w ostatnim dniu nauki przed Wielkanocą,  Kacper Widerowski, przewodniczący zarządu naszego SKC wraz z opiekunką Koła, panią Marią Maciołek wręczył czwórce uczniów naszej szkoły wielkanocne paczki – zajączki. Zostały one zakupione z funduszy zebranych podczas kilku akcji Koła, tzn. kiermaszu i kolędowania. Cieszyliśmy się, widząc radość dzieci, ale też zadowolenie darczyńców, ofiarodawców nie tylko pieniędzy, ale też – szczególnie w przypadku członków SKC – swego wolnego czasu. Wszystkim, którzy swoimi darami i datkami przyczynili się do sfinalizowania tego przedsięwzięcia,  serdecznie dziękujemy. A dzieciom życzymy smacznego i twórczego wykorzystania otrzymanych niespodzianek.

mm

MAMY ROWERY

Mamy wymarzone rowery!Teraz będziemy mogli bez przeszkód wyruszyć na klasową wycieczkę po okolicy. Możemy nawet zaprosić naszych rodziców. Brak rowera to nie wymówka. Można wypożyczyć w szkole.

 

 

 

Zapraszamy do wspólnych    wypraw rowerowych!

WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW

Osiągnięcia naszych uczniów w konkursach przeprowadzonych

 w ramach projektu ,,August hr. Cieszkowski”


      Adresatem trzech konkursów byli uczniowie szkół podstawowych i we wszystkich trzech uczniowie naszej szkoły wzięli udział. Stanowili najliczniejsza i najbardziej utytułowaną grupę.

Tuwim dla najmłodszych

 

23 kwietnia 2013 minęło 18 lat od ustanowieniaŚwiatowego Dnia Książki. Pamiętając również o tym,że rok 2013 ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima zorganizowaliśmy w naszej Szkole Poranek Literacki pod hasłem "Wesoła Kraina Wierszy Tuwima". Uczniowie z najmłodszych klas spotkali się, aby wspólnie przypomnieć sobie znane i mniej znane wiersze poety. Dzieci zaangażowały się też w wykonanie plakatów przedstawiających ilustracje ich ulubionych wierszyków. Zerówka przedstawiła utwór "Okulary", pierwszaki wyrecytowały "Abecadło", a trzecioklasiści przypomnieli nam "Zosię Samosię" oraz "Rycerza Krzykalskiego". Poranek zakończyliśmy improwizowaną inscenizacją "Rzepki" i gromkimi brawami.

 

 Narodowy Dzień Życia 

 

 

Obchodzony jest od 2005 roku, bowiem uchwalony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 27 sierpnia 2004 roku. W naszej szkole pamiętamy o Narodowym Dniu Życia rokrocznie. Każdorazowo przygotowujemy ogólnoszkolną gazetkę. W tym roku w ramach wychowania do życia w rodzinie oglądaliśmy krótkie tematyczne filmiki, m. in. ,,Od poczęcia człowiek" (Rada Rodziców sfinansowała zakup kolejnych,  dziękujemy. Smile) i modele dzieci w różnych fazach życia płodowego.  Niektórzy piątoklasiści wykonali też laurki dla rodziców, dziękując w nich za dar życia.

 
 
 

Aktualności

ZBIÓRKA MAKULATURY TYLKO DO 30 KWIETNIA!!!

Zostało niewiele czasu.
 
Zebraliśmy ponad 3 tony papieru.
Liderami akcji są: Kacper Laskowski - 730 kg, Marta Maćkowiak - 628 kg
Przypominam o cennych nagrodach.

http://www.coyotesscofaz.org/images/newsboy.gif