ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Filtr

8 października br. - Dzień Pieczonego Ziemniaka

a

WYBORY

    Dnia 27.09.2016 roku odbyły się wybory do rady samorządu uczniowskiego . Uczniowie, którzy kandydowali, przedstawiali swoje programy i propozycje, m. in. co zrobią, jak inni na nich zagłosują?

    Z naszej klasy kandydowali: ja, Kacper Widerowski oraz Mariusz Wiśniewski. Lidia Kraska oraz Julita Kraska stworzyły chórek , który wyrecytował chwytliwe hasło popierające moją osobę, cytuję: ,,Nie wiesz jak zdecydować? Co za problem? Głosuj na Wiktorię. Głosując na nią dobrze się poczujesz. Gdy dostanie głos od ciebie, to w szkole poczujesz się jak w niebie!".

     Wybory zostały przeprowadzone, głosy oddali uczniowie wszystkich klas, a także nauczyciele, komisja je podliczyła i... I przewodniczącą została Julia Panek, zastępca to Kacper Widerowski ( zabrakło mu 2 głosów, żeby zwyciężyć!!!), a ja wraz z Antosiem Nowickim będę w radzie.

                             Wiktoria Nowak

ŚWIAT SPRZĄTAMY

W piątek 23 września udaliśmy się na sprzątanie świata. Najpierw mieliśmy 2 lekcje: technikę i plastykę. Potem grupa rowerowa wsiadła na rowery (swoje lub szkolne) i z panią Katarzyną Wolnicą i panem Pawłem Sobiechem pojechała na Maruszkę.  W tej grupie byłem ja.

                                                                                                          Michał Magdziński

*****

W lesie było mało śmieci, a ja zebrałem jeszcze mniej, czyli aż 2...

                                                                                Łukasz Makowiecki

 

 

   Ja zaś byłem w grupie pieszej, która zebrała aż 4 worki. Moją grupą zarządzała pani Genowefa Springer. Drugi pieszy zespół tworzyli uczniowie klasy czwartej pod opieką naszej wychowawczyni pani Marii. Oni również zebrali kilka worków. Uważam, że akcja była bardzo owocna. Zachęcam również do śledzenia naszych artykułów.

                                                               Mariusz Wiśniewski

 

NASZ KLASOWY SAMORZĄD

     Nasza  trójka  klasowa

 

Na początku naszej przygody ze szkołą musieliśmy,

oczywiście, wybrać naszych reprezentantów.

Trójką klasową w tym roku zostały takie to osoby:

Przewodniczący to ja

Moi zastępcy- Wiktoria Nowak i Mariusz Wiśniewski.

Mam nadzieję, że dobrze się spiszemy.

                             Kacper Widerowski

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jesteśmy za ekologią. Tym razem sprzątaliśmy teren w kierunku Karłowic.SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

W tym roku kontynuujemy comiesięczne spotkania ze sztuką. Pierwsze odbyło się już 21 września.

EKOROBOT

W tym roku szkolnym po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym „Ekorobot” zorganizowanym przez Referat Promocji Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz i od razu sukces – zajęliśmy II miejsce. Nasza praca wśród wielu innych była wystawiona podczas festynu Eko Babie Lato. Nagrodę z rąk Burmistrza w imieniu klasy odebrała  delegacja w składzie: Nadia D., Martyna, Gustaw i Wojtek. Będzie to wycieczka do Szreniawy.WYBÓR SAMORZĄDU KLASOWEGO

Nowy rok szkolny i nowy samorząd. Przewodniczącym został Bartłomiej Bocheński, a jego zastępcami Karol Kroker i Oliwia Mocna.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

9 września odbyło się spotkanie z policjantem podczas, którego przypomnieliśmy sobie zasady poruszania się po drodze, przećwiczyliśmy praktycznie zasady przechodzenia przez jezdnię. Mieliśmy również okazję do obejrzenia wozu policyjnego także od środka.Magda - miłośniczka książek

                                        Witamy naszą nową koleżankę - Magdę Idzik.

 

Zyskaliśmy m. in.  miłośniczkę książek, co ilustruje powyższe zdjęcie; z zajmującą lekturą nie rozstaje się nawet na przerwach.  Cieszymy się z tego bardzo, może to jest zaraźliwe? Chciałaby tego pewnie nasza wychowawczyni.

DWUDNIOWY RAJD ROWEROWY PO PUSZCZY ZIELONKA

       

     Nasz wyjazd do Potrzanowa był fajnym przerywnikiem w szkolnym życiu. Przejechaliśmy przez Puszczę Zielonka ok. 30 km w jedną stronę. W pokoju byłem razem z Bartkiem z czego bardzo się cieszyliśmy obaj. Wieczorem były podchody, ognisko z kiełbaskami a później kalambury. Choć mieliśmy wielką ochotę pograndzić w nocy, to jednak posnęliśmy bardzo wcześnie.

Dawid kl.VI

 

       W wyjeździe tym wzięła udział kl. 5 i 6. O godz. 8.30 była zbiórka w szkole, i ruszyliśmy na rowerach do Potrzanowa. Droga była ciężka, trwała ponad 3 godz. Zmęczeni dojechaliśmy na miejsce. Ja z moją koleżanką z klasy miałyśmy pokój 2- osobowy. Po smacznym obiedzie i krótkim odpoczynku bawiliśmy się w podchody. Wieczorem zrobiliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbasy. Zjedliśmy również kolację przygotowaną przez nasze koleżanki i kolegów ( Mariusza, Ernesta, Natalię, Lidkę i  Julitę) Graliśmy w kalambury, przy których było bardzo wesoło. Wszyscy byli jednak zmęczeni i poszliśmy spać około godz. 22. Było super!

Oliwia K.

 

Dla mnie również droga była męcząca ale również bardzo wesoła. Na miejsce zajechaliśmy po 3 godzinach. Po zakwaterowaniu się w pokojach zjedliśmy smaczny obiad i wyszliśmy na dwór. O godz 17.00 zaczęliśmy się bawić w podchody. Najpierw podzieliliśmy się na grupy, napisaliśmy zadania i wyruszyliśmy. Po zabawie było ognisko i kolacja. Później graliśmy w gry planszowe a następnie bawiliśmy się w kalambury. Około godz  23.00 poszliśmy spać. Po śniadaniu wyruszyliśmy rowerami w drogę powrotną.

 

                           Z wycieczki wróciłam zadowolona i wesoła. 

 Natalia S

DWUDNIOWY RAJD ROWEROWY PO PUSZCZY ZIELONKA

    Nasz wyjazd do Potrzanowa był fajnym przerywnikiem w szkolnym życiu. Przejechaliśmy przez Puszczę Zielonka ok. 30 km w jedną stronę. W pokoju byłem razem z Bartkiem z czego bardzo się cieszyliśmy. Wieczorem były podchody, ognisko z kiełbaskami a później kalambury. Choć mieliśmy wielką ochotę pograndzić w nocy to jednak posnęliśmy bardzo wcześnie.

W PARKU ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ

W PARKU ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ

24 września pojechaliśmy na wycieczkę do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach. Odbyły się tam zajęcia edukacyjne - poznawaliśmy świat za pomoca zmysłów. Przed powrotem bawiliśmy się na wspaniałym placu zabaw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybór samorzadu klasowego

Wybór samorzadu klasowego

W tym roku szkolnym zgłoszono siedem kandydatur do samorzadu klasowego. Otrzymaliśmy karteczki i każdy głosował. Trzy dziewczynki otrzymały prawie identyczna ilość głosów. Ostatecznie przewodniczaca klasy została Zuzia Nowak, a jej zastępczyniami Amelia Garczyk i Mika Pluszczyk. Serdecznie gratulujemy!

Rozpoczęcie roku

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wakacje minęły szybko i czas było wracać do szkoły. Chętnie zabierzemy się do nauki.

POWITANIE W KLASIE 4

W nowej klasie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy w klasie 4. Po wakacjach spotkanie z nową panią.


W nowej sali lekcyjnej na pierwszym piętrze. Mamy nową koleżankę Marikę.

WAKACYJNE WSPOMNIENIA

       Miałem super wakacje. Uczestniczyłem w dwóch obozach jazdy konnej, byłem nad morzem z rodzicami oraz u cioci na wsi. Wbrew temu co podawała prasa, na naszej plaży nie było tłumów (co potwierdzaja zdjęcia mojej mamy -powyżej). Rozkoszowaliśmy się słońcem i cudownie przyjemnym morzem.

 Natomiast na obozie było dużo ciekawych zajęć o koniach i wiele godzin jazdy konnej. Bawiliśmy się tam też w podchody i graliśmy w piłkę i w chowanego. U mojej cioci nauczyłem się jeździć skuterem, opiekować małymi kurami i kaczkami oraz moim kuzynem Wiktorem, którego jestem wujkiem.

Marcin J.

EKO-CIUSZEK

        20 września odbył się konkurs Eko - Ciuszek w Swarzędzu. W konkursie uczestniczyły dziewczyny z   klas 3-6 pod opieką pani Hanny Minginowicz i pani Katarzyny Wolnicy. Każda z nas była ubrana w  papierową sukienkę, a na głowie miałyśmy  ładne kapelusze, które były różnie wykonane, jedyne w swoim rodzaju. Występowałyśmy jako pierwsze. Po naszym pokazie , kilka minut później niestety musiałyśmy iść na autobus. Na ogłoszenie wyników nas już nie było, a dyplom za zajęcie drugiego miejsca odebrała pani Minginowicz . Następnego dnia w szkole dowiedziałyśmy się o zajętym miejscu i nagrodzie. Nagrodą jest wycieczka do najnowszego muzeum w Poznaniu oraz  gra terenowa.                                                                                                       

Natalia S.

PIKNIK RODZINNY ,,Pieczony Ziemniak"

Nasze sportowe zmagania podczas pikniku opłacały się.

 

OLIWIER Z MAMĄ WYGRALI ZAWODY RODZINNE
012.gif

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

     

30 września przypada Dzień Chłopaka .

Koleżanki nie zapomniały o tym święcie .

Dostaliśmy od dziewcząt czekoladową kulkę i zakładki .

Był to bardzo miły dzień .

                                                            Dziękujemy .                                                                                Mariusz

Rajd rowerowy

27 września byłem na rajdzie rowerowym „Witamy jesień u Augusta Cieszkowskiego”. Zebraliśmy się o godz. 10. Do Wierzenicy  oddalonej tylko o trzy,  może cztery kilometry od szkoły, jechaliśmy aż 2 godziny. Poruszaliśmy się jednak polnymi drogami, zaliczając po drodze:Wierzonkę, Mielno,Kicin, Dziewiczą Górę, aż dotarliśmy do Wierzenicy.

Mikołaj Ch.

 

NASZ KOLEGA PRZEWODNICZĄCYM SZKOŁY

        Dnia 25 września w naszej szkole odbyły się wybory do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Na początku zostali przedstawieni kandydaci, wybrani przez samorządy klasowe. Następnie każdy kandydat przedstawił swoje plany. Później rozpoczęto głosowanie. Każdy uczeń miał możliwość oddania głosu na swojego kandydata. Po głosowaniu, Komisja Wyborcza w składzie: Marta M. kl. VI, Oliwia K. kl. V, Michał M. kl. IV oraz obserwator Marcin R. kl. V, przeliczyła głosy i podała wyniki.

Marcin R.

AKCJA ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA"

       26 września po krótkim, dwulekcyjnym przystanku w szkole wyruszyliśmy w pobliski las.

MAMY NOWĄ RADĘ UCZNIOWSKĄ

Wybory do najwyższych uczniowskich funkcji w szkole mamy za sobą. Wcześniej społeczność klas IV, V i VI wytypowała po trzech kandydatów.

KOLEJNY SUKCES NASZYCH EKOCIUSZKÓW

 

           Występ naszych modelek z kl. III – VI podczas pokazu EKOCIUSZEK

TWÓRCZA PRACA

      Tak wyglądała praca nad plakatem związanym z obchodami Dnia Języków Obcych. Wszyscy byliśmy bardzo zaangażowani i każdy chciał coś narysować. Bardzo trudno było "docisnąć"się do stołu.

PIKNIK RODZINNY

 

        

    Sobota, 20 września. Przywitaliśmy piękny, początkowo mglisty, lecz wkrótce słoneczny dzień, wprost wymarzony dla zaplanowanego przedsięwzięcia.

BOISKO

      Po wakacjach nasza placówka przywitała uczniów wieloma zmianami.

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

 

   Jesteśmy już w klasie 4. Wiele się zmieniło!

Przeszliśmy na pierwsze piętro, do sali nr 9.

Uczą nas nowi nauczyciele. Doszły też kolejne przedmioty.

Zmieniła się wychowawczyni, jest nią  pani Maria Maciołek.

Do naszej klasy przybył również nowy kolega- Jędrek Antoł.

Życzymy jemu i sobie... samych 6 i 5.

J.A.

Jabłko dla każdego

                                                                                   „Jabłuszka pełne …

                                          nie tylko snu”

Kosze soczystych, smacznych i bogatych w witaminy jabłek prosto z polskich sadów zawitały wraz z rozpoczęciem roku szkolnego do naszej szkoły.

WITAJ SZKOŁO!

                       

 

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

Menader

W kalendarzach 1 września – czas ruszać do szkoły. W tym roku po raz kolejny powitały nas odświeżone wnętrza kolorowych sal i korytarzy.

WAŻNY DZIEŃ!

 

          30 września br. cała społeczność szkolna, od klasy pierwszej do piątej ( w tym roku nie ma u nas klasy szóstej) uczestniczyła w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego.

PO WAKACJACH

Witam Was w Klasie III

Przed nami już ostatni rok wspólnej pracy, odkrywania wielu tajników wiedzy. Wiem, że w waszych głowach jest wiele wspaniałych pomysłów, a Wasza ciekawość świata spowoduje, że będziemy wspólnie podejmować dużo różnych zadań.

Życzę Wam powodzenia i odwagi w stawianiu czoła wszelkim wyzwaniom. Myślę, że zrobimy wszystko, aby każdy dzień spędzony razem dostarczał nam wielu wspaniałych przeżyć i wrażeń.

                                                                                                       Wasza Wychowawczyni

 

SPRZĄTANIE NASZEGO ŚWIATA

Jak zwykle we wrześniu uczestniczymy w akcji "Sprzątanie Świata".

Klasy I i II porządkowały teren wokół szkoły, klasa III, IV i V leśne ścieżki Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka.

 

EKO BABIE LATO

FESTYN GMINNY

Już po raz czwarty odbył się gminny festyn na zakończenie lata. Stałymi punktami tego przedsięwzięcia jest konkurs dla młodzieży szkolnej na Eko Pojazd i Eko Ciuszek.

**

2

Archiwum test

Uwaga!

Spotkanie z Rodzicami odbędzie się 20 maja br. o godz.

16.00kl. II

 17.00 klasy 0- III

 18.00 klasy IV- V

Klasa VI - 16 maja br. o godz.17.00

Archiwum test

test

Archiwum

Archiwum

Szkoła przyjazna 6-latkom

 

SZKOŁA PRZYJAZNA SZEŚCIOLATKOM

Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci sześcioletnie jak najlepiej odnalazły się w szkolnej rzeczywistości.

Drodzy Rodzice, w  naszej szkole na Wasze Dziecko czekają:

- oddani swojej pracy nauczyciele

- pomoce dydaktyczne wspomagające rozwój i zapewniające ciekawą zabawę

- kolorowe i estetyczne wnętrza

- plac zabaw przystosowany do najmłodszych dzieci

 

Ponadto oferujemy:

 • Nowoczesne metody pracy, uwzględniające wszechstronny rozwój dziecka i zaspokajające naturalną potrzebę ruchu i zabawy
 • Indywidualne podejście do każdego dziecka (w małym gronie dobrze się znamy, reagujemy na potrzeby naszych podopiecznych)
 • Poczucie bezpieczeństwa i przyjazną atmosferę
 • Regularny kontakt z wychowawcą i innymi nauczycielami (również drogą elektroniczną)
 • Bieżącą obserwację postępów oraz zachowania dziecka
 • Wycieczki, imprezy szkolne i konkursy uwzględniające zainteresowania najmłodszych
 • Aktualności z życia klasy na bieżąco na stronie internetowej
 • Zawsze pozytywną motywację

 

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami.

Bazujemy na mocnych stronach dziecka, a słabsze systematycznie rozwijamy.

W razie potrzeby zawsze służymy radą i pomocą, Jesteśmy przygotowani do wspierania rodziców w trudnej sztuce wychowania dziecka.

 

Zapraszamy na stronę Ośrodka Rozwoju Edukacji:

http://www.ore.edu.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=161&Itemid=1599

 

Klasa I

.

Sponsorzy i darczyńcy

LISTA SPONSORÓW KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO:

 1. Sklep „TRAFIKA” – Swarzędz ul. Piaski
 2. Przedsiębiorstwo Handlowe S.C (drogeria) - Swarzędz Rynek 8
 3. Księgarnia „PINOKIO” – Swarzędz
 4. Księgarnia „ATLAS” – Swarzędz
 5. Cukiernia „Magdalenka” - Swarzędz
 6. SI MARKET oddział: LIG-INVEST Sp. Z o.o. – Kobylnica
 7. Salon Urody – Kobylnica
 8. Sklep „EMKA” – Karłowice
 9. EGO-SPA -Dębogóra
 10. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie
 11. Fiat Auto-Centrum
 12. Terravita Sp. z o.o.
 13. Studio "Prestige" - Swarzędz
 14. "Zbymar" - P.U.H.W. Swarzędz
 15. Salon Fryzjerski – Monika Marecka – Swarzędz ul. Kilińskiego 24
 16. „Agma” Swarzędz
 17. H&K Sklep Wielobranżowy Mirosława Klaudiusz Kijak Wierzonka u. Gminna 7
 18. Milena Maciejewska – Swarzędz – zajęcia aerobiku
 19. Dantex –Danuta Wabińska Swarzędz, ul. Piaski 5

 

SPONSOROM I WSZYSTKIM OSOBOM ZANGAŻOWANYM W PRZYGOTOWANIE KIERMASZU W TYM ROKU SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!