ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

ZAPASY!

Wczoraj w naszej szkole odbył się pokaz zapasów, podczas którego zaprezentowali się młodzi zapaśnicy z Sekcji Zapaśniczej Swarzędzkiego Klubu Sportowego Unia. Wśród zawodników było dwoje naszych uczniów: Martynka i Mateusz Wierzbińscy. 

Zawodnicy pokazali jak wygląda rozgrzewka, trening zapaśniczy oraz prawdziwa walka podczas zawodów. Były przewroty, skoki, rzuty na matę a nawet salta! 

Dziękujemy Martynce, Mateuszowi, ich kolegom z sekcji oraz trenerowi Panu Grzegorzowi Mazurkowi i życzymy wszystkim wielu sukcesów na macie! :)

   

      

 

Kasztanowe ognisko

25 marca odbyło się ognisko dla dzieci, które w tym roku szkolnym zebrały najwięcej kasztanów. Ognisko zorganizowane było przez myśliwego Pana Michała Myszkę.

Tak jak w zeszłym roku na początku każdy musiał sam upiec kiełbaski na ognisku.W tym roku oprócz kiełbasy można także było spróbować pieczonego dzika. 

Po pysznym posiłku przyszedł czas na główny punkt imprezy, czyli nagrodzenie uczestników. Każdy otrzymał  dyplom uznania za udział w akcji "Dokarmiamy zwierzęta zimą" oraz drobny upominek. Natomiast osoba, która uzbierała najwięcej obdarowana została pucharem.

W tym roku najwięcej kasztanów uzbierał Oskar Dondaj z klasy III -  207kg!!! 

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie w akcję i zapraszamy do zbierania kasztanów w przyszłym roku :)

      

    

Naj-Klasa po I semestrze

Klasa

Frekwencja

Zachowanie

Nauka

Czytelnictwo

Kasztany

Makulatura

Nakrętki

I

10

15

15

5

-

5

10

II

15

10

10

15

15

15

5

III

5

5

5

10

10

10

15

 

IV

10

15

15

5

5

5

10

V

15

10

10

15

5

15

5

VI

5

5

5

10

-

10

15

 

 

WYBRALIŚMY!

27 września w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze.

Następnie każdy z  uczniów oddał głos na wybranego kandydata. Gdy wszyscy obecni uczniowie zagłosowali na swojego wybrańca, otworzono urnę i komisja wyborcza przeliczyła głosy. Spośród oddanych głosów najwięcej uzyskali:

Julia Panek (kl. V) - przewodnicząca szkoły

Kacper Widerowski (kl. VI) - zastępca przewodniczacego

Antoni Nowicki (kl.IV) - członek RU

Wiktoria Nowak (kl.VI)- członek RU

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego.

OGNISKO ZA KASZTANY

8 kwietnia grupa dzieci z naszej szkoły wraz z rodzicami w nagrodę za zbieranie kasztanów i żołędzi wzięła udział w ognisku zorganizowanym przez myśliwego Pana Michała Myszkę we współpracy z Kołem Łowieckim nr 117 "Sokół" w Mroczy, Kołem Łowieckim nr 22 "Czajka" w Poznaniu oraz Kołem Łowieckim nr 34 "Jeleń" w Swarzędzu.

Na wszystkich uczestników czekały pyszne kiełbaski, które oczywiście każdy musiał sam upiec na ognisku.

Jednakże, głównym i najbardziej oczekiwanym punktem imprezy było nagrodzenie uczestników. Każdy otrzymał nagrody i dyplom uznania za udział w akcji "Dokarmiamy zwierzęta zimą". 

Z naszej szkoły najwięcej kasztanów i żołędzi uzbierał Kuba Pawlus z klasy I  (ponad 200kg!!!). Brawo Kuba!

Gratulujemy wszystkim i z niecierpliwością czekamy, aż kasztany znów zaczną spadać z drzew.Oczywiście każdy chce zebrać ich jak najwięcej - punkty za zbiórkę liczą się przecież do Naj-klasy! Jednak nie możemy zapominać o głównym celu akcji - zbieramy kasztany i żołędzie aby zimą dokarmiać leśne zwierzęta.

Wszystkim dzieciom ale także rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie w akcję. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z imprezy.

           

 

          

 

           


                                       .................................

kw