ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Wigilia siódemki

Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 8:00, a zakończyły o 10:35, zostały skrócone po skierowanej do Pani Dyrektor petycji, której inicjatorem był Kacper. Następnie odbyły się jasełka zaprezentowane głównie przez uczniów klasy III. Potem zaczęła  się Wigilia klasowa, którą kolejny raz spędziliśmy z klasą VI. Według mnie było miło, gdyż dostawaliśmy prezenty.

                                                                                                                                                Pozdrawiam 

                                                                                                                                                    Michał Magdziński

                                                                                                                                                Przepisał:

                                                                                                                                                  Mariusz Wiśniewski

 

W AQUANECIE

Cała klasa VI I VII była 24.10.2017r. w Aquanecie. Zaopatruje on w wodę mieszkańców, Poznania i okolic oraz oczyszcza ścieki. Najpierw autokarem zawieziono nas nad Wartę do ujęcia wody, gdzie następowało mechaniczne oczyszczenie (piasek). Potem udaliśmy się do głównej siedziby i najważniejszy pracowników firmy, to znaczy małży (szczerzuje wielkie) które sygnalizują czy woda jest wolna od szkodliwych bakterii. Ostatnim punktem była wizyta w oczyszczalni ścieków w Koziegłowach. Okazało się to traumatycznym przeżyciem ze względu na zapachy i widoki. W sumie wyjazd był bardzo pożyteczny, ponieważ uzyskaliśmy wiele cennych informacji.

MAMO, TATO, NIE STRESUJ SIĘ!

     Na lekcji j. polskiego analizowaliśmy plakat dotyczący stresu. Pani zaproponowała nam przygotowanie poradnika dla rodziców ,,Jak radzić sobie ze stresem?". Ostatecznie przybrał on formę filmiku.

LISTOPADOWA NARRACJA

  Nasi etatowi narratorzy - Wiktoria i Mariusz -  jak zwykle spisali się bardzo dobrze, tym razem podczas akademii z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obok nich w rolach, najpierw kosyniera z kosą, a potem Józefa Piłsudskiego z ciekawą charakteryzacją, wystąpił Kacper. Julita i Lidka miały również swoje kwestie.

III MIEJSCE W KONKURSIE KALIGRAFICZNYM

  Mariusz Wiśniewski w tegorocznym konkursie kaligraficznym zajął III miejsce, wyprzedził go tylko Antek z kl. V, gdyż I miejsca komisja konkursowa nie przyznała. Pióro, jakim go nagrodzono, pozwoli mu kontynuować kaligraficzne popisy.