ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

DORADZTWO ZAWODOWE

 

    W ramach projektu ,Mój zawód moja przyszłość", w którego realizacji uczestniczy nasza szkoła, w środę, 14 marca studentki z UAM - u poprowadziły lekcję w kl.VII. Tematem był wybór  dalszej ścieżki kształcenia w kontekście przyszłego zawodu; kryteria, które należy brać pod uwagę. Przyszłe absolwentki doradztwa zawodowego zaproponowały zajęcia z wykorzystaniem metod aktywnych; były życzliwe i otwarte. Tak też zostały przyjęte przez naszych ucZniów.

KACPER PAPKINEM

  PODCZAS KONCERTU NOWOROCZNEGO  zaśpiewaliśmy, zagraliśmy z panem Pawłem na egzotycznych instrumentach, a Kacper we wspaniałym kostiumie z epoki zagrał Papkina w scenie ,,Krokodyla daj mi luby!".  Całość prowadzili, jak zwykle, Wiktoria i Mariusz.

Wigilia siódemki

Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 8:00, a zakończyły o 10:35, zostały skrócone po skierowanej do Pani Dyrektor petycji, której inicjatorem był Kacper. Następnie odbyły się jasełka zaprezentowane głównie przez uczniów klasy III. Potem zaczęła  się Wigilia klasowa, którą kolejny raz spędziliśmy z klasą VI. Według mnie było miło, gdyż dostawaliśmy prezenty.

                                                                                                                                                Pozdrawiam 

                                                                                                                                                    Michał Magdziński

                                                                                                                                                Przepisał:

                                                                                                                                                  Mariusz Wiśniewski

 

W AQUANECIE

Cała klasa VI I VII była 24.10.2017r. w Aquanecie. Zaopatruje on w wodę mieszkańców, Poznania i okolic oraz oczyszcza ścieki. Najpierw autokarem zawieziono nas nad Wartę do ujęcia wody, gdzie następowało mechaniczne oczyszczenie (piasek). Potem udaliśmy się do głównej siedziby i najważniejszy pracowników firmy, to znaczy małży (szczerzuje wielkie) które sygnalizują czy woda jest wolna od szkodliwych bakterii. Ostatnim punktem była wizyta w oczyszczalni ścieków w Koziegłowach. Okazało się to traumatycznym przeżyciem ze względu na zapachy i widoki. W sumie wyjazd był bardzo pożyteczny, ponieważ uzyskaliśmy wiele cennych informacji.

MAMO, TATO, NIE STRESUJ SIĘ!

     Na lekcji j. polskiego analizowaliśmy plakat dotyczący stresu. Pani zaproponowała nam przygotowanie poradnika dla rodziców ,,Jak radzić sobie ze stresem?". Ostatecznie przybrał on formę filmiku.