ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

"Wszyscy, wszystkim ślą życzenia"

"Wszyscy, wszystkim ślą życzenia."

            Polska poetka, laureatka Nagrody Nobla z 1996r. - Wisława Szymborska miała zwyczaj wysyłania przyjaciołom z okazji świąt i uroczystości wykonane przez siebie kartki.

            Przyklejała na nich wycięte z gazet tytuły, wyrażenia, zwroty a nawet całe zdania. Wykorzystywała pojedyncze litery, dodawała powycinane fotografie lub rysunki. Powstałe w ten sposób kartki z życzeniami cechował humor, ironia i dystans.

          Wzorując się na noblistce staraliśmy się stworzyć własne kartki-wyklejanki. Stworzone przez nas życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku dedykowaliśmy uczniom z  Zarzecza.

            Wyrażenie życzeń w tak niekonwencjonalnej formie było wspaniałą okazją do rozwijania kreatywności - zabawy słowami oraz tworzenia kompozycji ze znalezionych ilustracji.

            

Insta.Ling

Insta.Ling

            Od października nasza klasa ćwiczy  ortografię przy pomocy programu Insta.ling. Po zalogowaniu przystępujemy do uzupełniania zdań wyrazami z problematycznymi literami "u, ó, rz, ż, ch, h". Swoją przygodę rozpoczęliśmy z "u, ó". Bardzo podoba mi się ten sposób utrwalania wiedzy i ćwiczenia umiejętności. Uważam, że na liście wyrazów mogłoby znaleźć się więcej trudniejszych przykładów. Jak się okazuje - ortografia nie musi być wcale  trudna ani tym bardziej nudna!

                                                                                                            Nicola Martyniak

 

 

Wizyta na cmentarzu okazją do wspomnień...

            Rodzina von Tresków pochodziła z Niemiec. Byli to dawniejsi właściciele małych miejscowości: Czerwonaka, Owińsk i Wierzonki. W naszym lesie, w Wierzonce mieści się kilka grobów rodziny von Tresków. Dawno temu służącą w ich dworku była moja prababcia. W roku 2015 odwiedził nas jeden z członków tejże rodziny.

Amelia Garczyk 

Wizyta na cmentarzu okazją do wspomnień...

              Rodzina von Tresków pochodziła z Niemiec. Byli to dawniejsi właściciele małych miejscowości: Czerwonaka, Owińsk i Wierzonki. W naszym lesie, w Wierzonce mieści się kilka grobów rodziny von Tresków. Dawno temu służącą w ich dworku była moja prababcia. W roku 2015 odwiedził nas jeden z członków tejże rodziny. Amelia Garczyk   

REKONSTRUKTO

 

 

Udział w "żywej lekcji historii" braliśmy i my! Prowadzona z humorem, niezwykle interesująca i angażująca - wzbudziła ogrom pozytywnych emocji. Odbyła się 25 października, natomiast w pamięci utkwi nam z pewnością na długo.