ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Filtr

KONCERT BEZ NICH TO ...

    Chodzi o Wiktorię i Mariusza, którzy, prezentując napisane przez naszą Panią zabawne dialogi, nie tylko zapowiadali kolejnych wykonawców i ich utwory, lecz rozśmieszali widzów, wykazując się aktorskimi zdolnościami. Gratulacje!

    Na koncercie śpiewaliśmy piosenkę ,,Pięknie żyć". Partie solowe wykonywała Magda i swoim czystym, delikatnym głosem zachwyciła wszystkich.

NAGRODA

Podczas podsumowania I semestru - dla nas tym razem wypadło ono nie najlepiej - ogłoszono, że najlepsi uczniowie i ci, którzy mieli 100 % frekwencję w nagrodę pojadą do kina. I stąd nasz Kacper ze średnią 5,0 i Magdalena ze 100 % frekwencją 15 lutego wybrali się z grupą innych wyróżnionych autokarem do Poznania. Ich wrażenia poniżej.

I ZNÓW W MUZIE

,,ZigZagKid". Podobał nam się ten film, baaardzo.

POŻEGNANIE Z BARTKIEM

27 stycznia żegnaliśmy się z Bartkiem, ponieważ nasz kolega - przewodniczący klasy - od II semestru  będzie uczęszczał do innej szkoły. Było nam z tego powodu bardzo smutno. Wielu z nas przyjaźniło się z Bartkiem jeszcze od oddziału przedszkolnego. Po feriach nie spotkamy się więc w  takim samym gronie jak zwykle, ale z taka samą liczebnością. Klasa nadal będzie liczyć siedemnastu uczniów. 

SPOTKANIE Z NOWYM KOLEGĄ

Od II semestru do naszej klasy dołączy nowy kolega. Norbert – bo tak ma na imię nowy uczeń - odwiedził nas w klasie tuż przed zakończeniem zajęć. Serdecznie witamy !!!

BEZPIECZNE FERIE

Dobrze, że przed feriami odwiedził nas strażnik miejski, ponieważ bardzo przydało nam się odświeżenie informacji na temat bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku. Dzięki uzyskanym wiadomościom i przestrogom wolny czas spędzimy bezpiecznie. Frajdą był udział telewizji kablowej i możliwość udzielania wywiadów.

OGNISKO

Tuż przed feriami, Rada Rodziców zrobiła nam wspaniałą niespodziankę. Dzięki uprzejmości rodziców mogliśmy bardzo miło spędzić czas  smażąc kiełbaski przy ognisku. W taki chłodny dzień to nie lada frajda pałaszować pyszne jedzenie na łonie natury. Szkoda, że z naszej klasy było tak mało dzieci (sporo w tym czasie zmagało się z chorobą).

BALIK KARNAWAŁOWY

W tym roku tak jak jest to w zwyczaju naszej szkoły, tuż przed feriami, odbył się balik karnawałowy. Uczestniczyły w nim dzieci z klas młodszych. Każdy zaprezentował się w pięknym stroju. Wszyscy bawili się przy dźwiękach wspaniałej muzyki. W przerwie zabawy udaliśmy się do przystrojonej balonami sali i zajadaliśmy się pysznym ciastem przygotowanym przez mamę Wojtka. Po zakończonym balu każdy z nas otrzymał w nagrodę kolorowego balonika.SPOTKANIE ZE SZTUKĄ - STYCZEŃ

18 stycznia odbyło się ostatnie już w tym semestrze spotkanie z teatrzykiem. Kolejne dopiero po feriach ale za to w podwójnej dawce. Czeka nas także spektakl w Teatrze Muzycznym.

KONCERT NOWOROCZNY

W tym roku przygotowaliśmy jako klasa wiele niespodzianek. Pokazaliśmy szerokiej widowni Jasełka, indywidualną grę na instrumencie – były to kolędy w wykonaniu Weroniki Wendland, Julii Wendland oraz Leona Iwińskiego. Wielu z nas śpiewało świąteczne utwory w języku niemieckim. Hitem okazał się przygotowany przez p. A. Kroker taniec mam z dziećmi.
JASEŁKA

W tym roku przygotowaliśmy szkolne Jasełka. Cała klasa miała w nich swój udział. Mieliśmy przygotowane piękne stroje i rekwizyty. Wszyscy nauczyli się swoich ról i tekstów piosenek - z dużym przejęciem podeszli do swoich zadań.  Brawo !!!

KLASOWA WIGILIA

W przystrojonej sali, przy pięknie ozdobionej choince i zastawionym stole obchodziliśmy kolejną klasową wigilię. Przy nastrojowej muzyce składaliśmy sobie życzenia. Następnie śpiewaliśmy kolędy i kosztowaliśmy różnych pyszności. Na samym końcu otrzymaliśmy gwiazdkowe prezenty. Tak miło przeżyty dzień zakończyliśmy Jasełkami.

PRZEDŚWIĄTECZNE DEKORACJE

Przed Bożym Narodzeniem z dużym zapałem zajęliśmy się przygotowaniem rozmaitych dekoracji. Wykonywaliśmy ozdoby choinkowe, łańcuch, zaproszenia, kartki świąteczne, a także prace związane z zimą. Wszyscy bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie.
SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Przedświąteczne spotkanie ze strażnikiem miejskim dotyczyło bezpieczeństwa w przerwie świątecznej, a zwłaszcza podczas Sylwestra. Takie pogadanki są bardzo pouczające i budzą w nas wiele refleksji.


SESJA FOTOGRAFICZNA

Podczas sesji fotograficznej mogliśmy zapoznać się z zawodem fotografa i wykonać różnego rodzaju zdjęcia, począwszy od grupowego poprzez towarzyskie, do dokumentów, a skończywszy na pięknych kalendarzach.


WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE

12 grudnia wraz z klasami I, III i oddziałem przedszkolnym udaliśmy się do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Wyjazd stał się inspiracją do wykonania klasowych dekoracji. Dowiedzieliśmy się jak powstają bombki – poznaliśmy cały cykl produkcyjny. Każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem. Wszystkim bardzo podobała się wizyta w przyfabrycznym sklepie, gdzie można było nabyć dodatkowe ozdoby choinkowe. Wyjazd wprowadził nas w przedświąteczną atmosferę.


KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W sobotę 10 grudnia, tak jak co roku, odbył się w naszej szkole świąteczny kiermasz. Tym razem był on poprzedzony biegiem charytatywnym. Zebrane fundusze przekazane zostały chorej Nicoli. Podczas kiermaszu można było nabyć fantastyczne ozdoby wykonane przez rodziców i dzieci w domu oraz na warsztatach, które odbywały się w naszej szkole na przełomie listopada i grudnia. W trakcie imprezy mogliśmy skosztować pysznych ciast oraz świątecznych dań. Do wszystkich dzieci przybył św. Mikołaj.

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ - GRUDZIEŃ

8 grudnia odbyło się już czwarte z kolei spotkanie ze sztuką.

ZACZAROWANY OŁÓWEK

     

        Dobry tytuł akcji, którą w naszej szkole przeprowadziło Szkolne Koło Caritas, bo tak naprawdę to głównie ołówki wrzucaliśmy do kartonu z darami. Były też pisaki, długopisy, zeszyty, kolorowe karteczki i papier. Nasze i  z innych klas zebrane materiały papiernicze mąż pani Marii zawiózł do poznańskiej siedziby fundacji                        Redemptoris Missio, zostaną wysłane do potrzebujących dzieci w Afganistanie       

  i Papui – Nowej Gwinei.

WALENTYNKI

       Zaznaczyliśmy ten sympatyczny obyczaj, przygotowując gazetkę i pisząc ,,miłosne” liściki. Pani Maria obdarowała też każdego słodką walentynką – aniołkiem. Nie zdążyły one   ze stróżowaniem, bo je zjedliśmy... 

DRZWI OTWARTE

18 lutego występowaliśmy wraz z ,,O" z krótkim programem artystycznym w ramach Drzwi Otwartych.


BAL KARNAWAŁOWY

W ostatnim dniu karnawału odbył się nasz bal przebierańców. Wszyscy paradowali w rozmaitych strojach. Można było spotkać księżniczki i książęta, wróżki, czarownice, wszelkiego rodzaju zwierzęta i inne bajowe i nie tylko postacie. Podczas imprezy odbywały się przeróżne konkursy. W przerwie wspólnie biesiadowaliśmy przy pięknie nakrytym stole. Zabawę uważamy za udaną.  

 
KARNAWAŁOWA DYSKOTEKA

      Dnia 09.02.2016roku odbyła się dyskoteka, na której wybieraliśmy Miss i Mistera szkoły. Było ciekawie. Panie Małgorzata Zawilska i Katarzyna Wolnica zaproponowały nam zabawy  sportowe, potem tańczyliśmy.

      Po tańcach wybieraliśmy Mistera. Wszystkim obecnym chłopcom zadawano pytania, które sprawdzały ich wiedzę szkolną, ale też znajomość  koleżanek i ich zainteresowań, padały pytania typu: ,,Co to jest demakijaż?” Chłopak, który miał najwięcej punktów, został Misterem. Był nim Mariusz Wiśniewski z naszej klasy, hura! Miss wybierało się tak samo, tylko pytania dotyczyły zainteresowań chłopców, np. ,,Z ilu metrów wykonuje się rzut karny?” Miss została Julia Panek z klasy IV.

        Bawiliśmy się wspaniale. Chciałabym taką dyskotekę mieć jeszcze raz.

                                                                               Wiktoria Nowak

 

KONCERT NOWOROCZNY

     Dnia 5 lutego u nas w szkole odbył się Koncert Noworoczny. My jako klasa V występowaliśmy z piosenką o tytule ,,Dozwolone od lat 18”. A ja i Wiktoria występowaliśmy podwójnie, bo czytaliśmy fragmenty ,,Quo vadis’’ i ,,Janka Muzykanta’’ Henryka Sienkiewicza. Zleciła nam to pani Maria, ponieważ  rok 2016 został poświęcony naszemu nobliście.

Mariusz Wiśniewski

PODKOZIOŁKOWE ZABAWY

Z

WSPOMINAMY FERIE

"W ferie zimowe chodziłem do szkoły na półkolonie. Byliśmy na basenie, przedstawieniu "Kot w butach" i na lodowisku w Swarzędzu. W Poznaniu byliśmy w kinie Malta na filmie pt: "Bella i Sebastian 2". Byłem też u babci w Czerwonaku. Moje ferie były udane."

                                                                             Dominik

"Ja w ferie byłam w górach. Pierwszy tydzień spędziłam w Szklarskiej Porębie. W drugim tygodniu pojechałam do Zakopanego. W tym roku ferie były super"

                                                                           Victoria

"Ferie spędziłam na półkoloniach. Wyjeżdżałam do kina i na łyżwy. Byłam też w Ośrodku Kultury w Swarzędzu na przedstawieniu pt."Kot w butach"."

                                                                         Zosia

"W tym roku ferie zleciały mi dość szybko. Trochę spędziłam je na wyjazdach, a trochę w domu. W pierwszym tygodniu byłam u cioci, z która pojechałam na łyżwy i do kina na "Barbie". Bardzo mi się podobało. W drugim tygodniu ferii uczęszczałam na zajęcia organizowane przez nasza szkołę."

                                                                          Zuzia

"Ja podczas ferii nie nudziłam się - chodziłam na półkolonie w szkole. W pierwszym dniu byliśmy w szkole, a resztę dni to między innymi: wyjazdy do kina, na basen, do Ośrodka Kultury i na lodowisko. Bardzo mi się podobało."

                                                                           Agata

" Ja ferie zimowe spędziłam bardzo miło i ciekawie. W pierwszym tygodniu ferii dni upływały mi na wyjazdach: do kina, teatru, na lodowisko i na basen. Przyjechała do nas kuzynka i z nia najczęściej lubiliśmy jeździć na lodowisko, a po południu uprawialiśmy biegi z Karłowic do Dębogóry."

                                                                                             Marcel


"W ferie byłam z mama w Multikinie na "Barbie: tajne agentki". Było fajnie, bo miałam popcorn i colę. Dla mnie to były udane ferie."

                                                                                             Mika

"Tegoroczne ferie spędziłam w górach w Szklarskiej Porębie. Zwiedziłam Zbójnickie Skały, Wawóz i Wodospad Kamieńczyk oraz czeskie miasteczko Harrachov. Wraz z rodzicami miło spędziliśmy ten wolny czas."

                                                                                             Amelka


"Moje ferie zaczęły się u babci. Bawiłem się z kuzynka Jagoda i chodziłem na spacery z ciocia i wujkiem. Później przyjechałem do domu i pomagałem tacie w zakładaniu paneli w moim pokoju. W ostatnim dniu ferii pojechałem do cioci do Poznania."

                                                                                             Oskar


"W pierwszym tygodniu ferii zimowych byłem na lodowisku z pania ze świetlicy i na basenie z tata. Pozostałe wolne dni siedziałem w domu i grałem na tablecie. W drugim tygodniu byłem trzy dni u babci i po raz kolejny z tata na basenie. I tak szybko zleciały mi ferie."

                                                                                             Radek

 

KONCERT NOWOROCZNY

Na koncercie zaprezentowaliśmy naszym rodzicom przedstawienie jasełkowe.

 

SPOTKANIE WIGILIJNE

KOLĘDOWANIE I DZIELENIE SIĘ OPŁATKIEM

Koncert noworoczny

NASZE WYSTĘPY

NA KONCERCERCIE KARNAWAŁOWYM

Koncert karnawałowy nasza klasa uświetniła występem w języku polskim i niemieckim. Choć nie wszyscy byli obecni, zabrzmieliśmy doniosłym, chóralnym głosem zwłaszcza w języku niemieckim z kolegami i koleżankami z klasy V.

                         

 

WIGILIA KLASOWA

Dzisiaj był bardzo szczególny dzień - Wigilia w naszej klasie. Wszyscy razem zasiedliśmy przy światecznym stole, który przygotowała dla nas mama Zuzi - był pełen słodyczy i owoców. Następnie rozpakowaliśmy prezenty, które zostawił dla Nas pod choinka Gwiazdor.

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJKI

W piatek 5 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Po krótkiej chwili pojawił się Święty Mikołaj z workiem prezentów. Wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi z upominków.

W KINIE NA SPEKTAKLU O TWARDOWSKIM

     

               W piątek 23 stycznia 2015 r., razem z moimi kolegami i koleżankami z klas od 3. do 6., oglądałem w Multikinie sztukę teatralną, która przedstawiała losy Mistrza Twardowskiego.

             Tytułowy bohater zawarł umowę z Szatanem i obiecał mu po śmierci swoją duszę w zamian  za spełnianie życzeń. Pan Twardowski dopisał do umowy, że śmierć nastąpi, kiedy pojedzie do Rzymu. Od momentu podpisania umowy pan Twardowski stał się bardzo sławny oraz miał wiele przygód.

             Pewnego dnia otrzymał list z prośbą o pomoc. Mistrz po jego przeczytaniu nie zamierzał zwlekać i wyruszył ze swoją żoną Ofką w podróż. Po paru kilometrach zatrzymali się na  odpoczynek w pewnej karczmie. Kiedy gospodarz przyniósł  im kolację, okazało się, że był to Szatan, który oznajmił im,  że  karczma ta należy do niego i nosi nazwę Rzym. Twardowski zażądał spełnienia jeszcze jednego życzenia,tzn. aby Szatan zaśpiewał specjalnie dla jego żony Ofki. Diabeł się zgodził, ale unieruchomił Twardowskiego. Kiedy Mistrz został tak zaczarowany, zaczął wszystkiego żałować. Nagle odezwał się głos Boga, który obwieścił, że dla żałującego nigdy nie jest za późno i równocześnie go uwolnił.

             Przedstawienie bardzo mi się podobało, a jego przesłanie mówi o tym, że nie powinniśmy ufać Szatanowi oraz, że jeśli żałujemy swego postępowania, to nigdy nie jest za późno na  poprawę.

 

Kacper Widerowski

NASZA WIGILIA

      

    Klasową Wigilię, która się odbyła 19 grudnia, mieliśmy z piątą klasą. Najpierw część uczniów z naszą Panią przygotowała, pięknie nakrywając i dekorując, stoły, stawiając upieczone i zakupione przez mamy smakołyki. W tle stała pachnąca choinka, którą wcześniej ubraliśmy, a dotarła do szkoły dzięki wspólnej akcji naszej wychowawczyni i rodziców.

     Potem udaliśmy się do sali gimnastycznej na jasełka wystawione przez koleżanki i kolegów z II, III, V i IV – nas reprezentowali Wiktoria (obsługiwała klapsa, czyli była klapserką) i Mariusz (narrator). Widowisko podobało nam się, zatem zadowoleni i w świątecznych nastrojach wróciliśmy do sali nr 9. Tam dzieliliśmy się opłatkiem, jedliśmy i piliśmy. Następnie pani Maria Maciołek wcieliła się w postać Mikołaja, ale zanim każdy otrzymał prezent, to najpierw musiał zaśpiewać kolędę lub powiedzieć coś zabawnego. W paczce wszyscy znaleźli książkę ,,Mikołajek” i słodycze. Potem był film w pracowni komputerowej i sprzątanie. I wreszcie mogliśmy wracać do domu. 

                                                                                                                   ERNEST

KONCERT NOWOROCZNY

  23 stycznia odbył się Koncert Noworoczny, na który przybyło bardzo dużo  osób. Uroczystość ta była uhonorowaniem również naszych  Babć i Dziadków, w związku z ich corocznym świętem. Koncert rozpoczął się o godzinie 17  jasełkami, w których występowali uczniowie klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej. Następnie występowały wszystkie klasy prezentując piosenki, tańce oraz muzykę świąteczną wykonaną na flażoletach. Również  rodzice, nauczyciele  oraz gość specjalny, którym był proboszcz Przemysław Kompff zaprezentowali się w pogodnych piosenkach. Uroczystość zakończyła  się o 19.00 poczęstunkiem dla wszystkich gości. Koncert Noworoczny był pełen wrażeń.

Natalia S.

W teatrze

W piątek 23 stycznia o godzinie 10, uczniowie klasy:trzeciej,czwartej,piątej i szóstej naszej szkoły, pojechali autokarem do multikina, do Poznania. O godzinie dwunastej rozpoczęło się przedstawienie teatralne  pt.”Legenda o Bazyliszku”,przygotowane przez krakowskich aktorów. Legenda ta opowiadała o Maćku,który był służącym Pana Twardowskiego oraz o złym smoku Bazyliszku. Bazyliszek swym wzrokiem zamieniał ludzi w kamienne posągi. Złego smoka na końcu legendy spotkała kara, ponieważ sam zamienił się w kamienny posąg,gdy zobaczył swe odbicie w lustrze. Po przedstawieniu,około godziny trzynastej,ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Do szkoły przyjechaliśmy o godzinie czternastej, pełni wrażeń. Przedstawienie bardzo mi się podobało oraz wiele mnie nauczyło.

Marcin R.

FESTIWAL ZABAWY czyli NAUKA NA WESOŁO

  

   Czy szkoła musi się kojarzyć tylko z dzwonkiem i siedzeniem w ławce? Czy      można   w niej  dobrze bawić się ucząc?

 

 

Zapisy dzieci do przedszkola i I klasy

 

ZAPISY DZIECI Z ROCZNIKA 2007 i 2008

do oddziału przedszkolnego oraz

do klasy pierwszej z rocznika 2006 i 2007

na rok szkolny 2013/2014

odbędą się w dniach od 14 marca do 16 marca 2013r.

w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Wierzonce

w godzinach:

14.03.2013 r. od 8.00 do 14.00

15.03.2013 r. od 8.00 do 17.00

16.03.2013 r. od 8.00 do 12.00

 

Prosimy zabrać ze sobą:

- dowód osobisty

- pesel i odpis aktu urodzenia dziecka

- karta zapisu dziecka do SP w Wierzonce (można wypełnioną złożyć w sekretariacie lub wypełnić na miejscu w dniu zapisu.)

Pliki do pobrania;

- Karta zgłoszenia. format DOC

- Karta zgłoszenia. format PDF

Balik karnawałowy

A tak byliśmy przebrani na baliku:

        

    

Nasze Super Ferie

Nasze SUPER  FERIE
 
 
     W czasie ferii, zarówno w pierwszym jak i w drugim tygodniu uczniowie naszej szkoły mogli bezpiecznie, pod opieką nauczycieli spędzić wolny czas.
     Basen, lodowisko, kino oraz przedstawienie teatralne - te atrakcje cieszyły się największym zainteresowaniem. Godziny spędzone w szkole na grach i zabawach też dostarczyły sporo wrażeń.
A oto jak się bawiliśmy!