ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Filtr

NASZA WIGILIA

      Dnia 22 grudnia 2016r. odbyła się nasza Wigilia klasowa, w której uczestniczyli też uczniowie klasy  5. Na stole znalazły się różne smakołyki, dzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Następnie św. Mikołaj rozdał prezenty, lecz najpierw trzeba było coś zrobić lub zaśpiewać. Tym razem w paczkach, oprócz słodyczy, znalazł się ,,Hobbit". Potem poszliśmy na jasełka, które zorganizowała pani Genowefa Springer razem z panią Adelą Kupiec. Występowali w nich uczniowie młodszych klas. Później jeszcze tylko sprzątanie w salach i poszliśmy do domów pomagać rodzicom.

KIERMASZ

SOBOTA, 10 GRUDNIA, SZKOŁA

   Tłum biegaczy, wszyscy biegli dla Nicoli. Później niesamowity kiermasz. Jadłem pyszne ciasta i inne potrawy. Odbyła się licytacja naprawdę ładnych rzeczy:świątecznych ozdób. Przybył Mikołaj i podarował siatki z prezentami. Później pomagałem sprzątać salę. Było niesamowicie. Polecam.

Jędrek

A jeszcze SKC wystawiło swój stolik, nasza Wiktoria sprzedawała tam czekoladowe mikołaje i skarpety na prezenty.

 

KONKURSY

  28 LISTOPADA MIAŁ MIEJSCE WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO. WZIĄŁEM W NIM UDZIAŁ RAZEM Z KACPREM  WIDEROWSKIM I JULKĄ PANEK. KONKURS BYŁ TRUDNY I NIKT Z NAS NIE PRZESZEDŁ DO ETAPU REJONOWEGO. LECZ CO POĆWICZYLIŚMY, TO W GŁOWIE POZOSTAŁO... RACZEJ.

Michał

 

FERIE

      

      Podczas ferii ze szkolnym Klubem Rozwoju Osobowości reprezentowały nas między innymi Julita i Lidka, które skorzystały z propozycji wyjazdu na lodowisko w Swarzędzu.

Edukacyjne spotkanie ze sztuką pt: "Stepujące widowisko - i o tańcu wiesz już wszystko!"

Ukazane zostały dwie muzyczne tradycje, dwa taneczne światy - Irlandia i Hiszpania. Ich piękno oraz porywajace charaktery poznaliśmy poprzez dwie różne formy stepowania - Irish step dance i flamenco. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wigilia Klasowa

W tym roku szkolnym wigilię klasowa przygotowały dla nas dwie mamy: p.Angelika Hadyńska i p.Karolina Dondaj. Najpierw podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, a następnie zasiedliśmy do pięknie udekorowanego stołu.

Jasełka

W tym roku dwie dziewczynki z naszej klasy, wzięły udział w Jasełkach. Były to: Zosia i Amelka przebrane za bajkowe postacie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Edukacyjne spotkanie ze sztuką pt: "Amerykański folk, czyli struny zza Atlantyku"

Ukazana została amerykańska tradycja muzyczna, która dała małym słuchaczom okazje do świetnej zabawy - od muzycznych wyliczanek, którymi bawią się dzieci zza Atlantyku, po smakowity klimat amerykańskiej muzyki folkowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikołajki

4 grudnia przybył do nas Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

FERIE ZIMOWE

Nareszcie nadszedł czas na przerwę zimową. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku. 

STYCZNIOWE SPOTANIE Z TEATREM

15 stycznia odbyło się ostatnie w I semestrze spotkanie z teatrem. Dzieci pokochały wspólne przeżywanie świąt i świetnie się bawiły przy muzyce o tematyce zimowej.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - STYCZEŃ

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" literaturę dziecięcą czytały p. J. Wendland mama Julii i Weroniki oraz p. A. Wieczorek mama Darii. Zainteresowanie czytanymi utworami było przeogromne. Nawet rozpoczęliśmy klasowe wypożyczanie ksiażek dla chętnych dzieci, które zapragnęły poznać dalsze przygody głównych bohaterów. Na początek listy wpisał się Bartek - reszta znajduje się w kolejce oczekujących.

WIZYTA U ORTOPEDY

7 stycznia - już w nowym 2016 roku - wybraliśmy się wraz z oddziałem przedszkolnym do Zalasewa. Tam czekał na nas pan doktor, który wykonał specjalistyczne badania, dzięki którym mogliśmy się dowiedzieć o naszym stanie zdrowia. Profilaktyka zdrowotna to bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka. Przy okazji zobaczyliśmy na czym polega praca lekarza i po raz pierwszy przeprowadziliśmy wywiad. 

SZKOLNE JASEŁKA

Kilkoro uczniów z naszej klasy wzięło udział w szkolnych Jasełkach. Bartek, Julia W., Weronika W., Julia M., Karol, Nadia D., wcielili się w role baśniowych postaci.KLASOWA WIGILIA


22 grudnia w ostatni dzień nauki przed świętami, urządziliśmy sobie z pomocą wychowawczyni i rodziców wspaniałą wigilię. Najpierw przy ściszonej muzyce składaliśmy sobie życzenia, a następnie przy pięknie nakrytym stole zajadaliśmy się pysznościami. Wszystkim bardzo smakował barszcz z uszkami przygotowany przez tatę Oliwii p. R. Mocnego. Później wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Na koniec uroczystości nastąpił najbardziej oczekiwany przez nas moment - otrzymanie prezentów. Nasz pobyt w szkole zakończyły Jasełka.

ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ

Przed świętami nasza sala wypiękniała. Sami się do tego przyczyniliśmy. Ustroiliśmy choinkę, wykonaliśmy sporo ciekawych prac plastycznych oraz wielokolorowy łańcuch, a na religii piękną szopkę.PONOWNE SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Tym razem strażnik miejski zawitał do nas z pogadanką dotyczącą zachowania bezpieczeństwa podczas zimy.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - GRUDZIEŃ

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" literaturę dziecięcą czytała mama Wojtka p. K. Gorońska oraz mama Oliwii p. K. Mocna.
ŚNIEŻYNKI

  Było to w styczniu. Padał śnieg,padał śnieg, a my pracowicie go łapiąc, śnieżne bałwanki lepiliśmy. Dobrze, że zatrzymaliśmy je w kadrze, bo na boisku nie ma po nich śladu i to nie tylko z powodu odwilży.

KONCERT NOWOROCZNY

 

 

,,Garniemy się do muzyki, muzyka to jest nasz festyn.

Kochamy trąbki i smyki.”

K. I. Gałczyński

 Kochamy koncerty

Klasowa Wigilia

 

 

    

Wigilia klasowa

19.12.2014r. w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie. Nasza klasa miała wigilię razem z klasą IV. Każdy wybierał numerek z jakąś cyfrą, która decydowała, czy uczeń ma przyszykować wigilię czy sprzątać po niej. Ja była w grupie przygotowującej. Po nakryciu do stołu i przyszykowaniu potraw zeszliśmy na jasełka zagrane przez uczniów naszej szkoły. Po jasełkach rozeszliśmy się do klas, aby podzielić się opłatkiem i zjeść różne dania. Po kolacji wigilijnej obdarowywaliśmy się prezentami. Wychowawczyni  dawała kartki z różnymi działaniami, które  uczeń musiał wyliczyć. Wynik wskazywał na numer  paczki. Bardzo mi się podobała ta wigilia klasowa!

Oliwia kl. V

 

Moja rodzinna wigilia

 

Jak co roku 24 grudnia wraz z całą rodziną podzieliłam się opłatkiem i zasiadłam do wigilijnego stołu. Cały dom wcześniej był wysprzątany i pięknie udekorowany. Zgodnie z tradycją na stole pojawiło się dwanaście potraw, które przygotowała moja mama, przy pomocy moich starszych sióstr i moim. Każda z nich była bardzo dobra i kolorowa. Po wieczerzy nadszedł czas na wspólne kolędowanie i rozpakowywanie prezentów. Tak bardzo wyczekiwany dzień w roku spędziłam z całą rodziną w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Natalia S. kl. V

 

KOLĘDNICY Z CARITAS

           POKÓJ Z WAMI DOMOWNICY!  

PRZYSZLI DO WAS KOLĘDNICY!

     Chcąc przedłużyć świąteczny nastrój, razem z moimi kolegami i koleżankami ze Szkolnego Koła Caritas, odwiedziliśmy mieszkańców Karłowic jako kolędnicy. Z pomocą pani Marii Maciołek witaliśmy gospodarzy domów kolędami oraz wierszami o Bożym Narodzeniu, życząc: ,,Bądźcie Państwo szczęśliwymi oraz błogosławionymi na ten Nowy Rok.” Wspominaliśmy także losy dzieci z biednych krajów, a chcąc im pomóc prosiliśmy o złożenie darów na ten cel. Dzięki ludziom o dobrych sercach udało nam się zebrać przeszło 200 złotych. Zatem nasze czterogodzinne wędrowanie ( z przygodami) przyniosło całkiem znaczace owoce. Dziękujemy!

KOLĘDNICY TO MY

         Chcąc przedłużyć świąteczny nastrój, razem z moimi kolegami i koleżankami ze Szkolnego Koła Caritas, odwiedziliśmy mieszkańców Karłowic jako kolędnicy. Z pomocą pani Marii Maciołek witaliśmy gospodarzy domów kolędami oraz wierszami o Bożym Narodzeniu, życząc: ,,Bądźcie Państwo szczęśliwymi oraz błogosławionymi na ten Nowy Rok.” Wspominaliśmy także losy dzieci z biednych krajów, a chcąc im pomóc prosiliśmy o złożenie darów na ten cel. Dzięki ludziom o dobrych sercach udało nam się zebrać przeszło 200 złotych.

Kacper Widerowski

ŚWIĄTECZNY CZAS

   W świątecznych nastrojach powitaliśmy ostatni dzień szkolny w 2014 roku. Sale i korytarze były pięknie przystrojone,

KLASOWA WIGILIA

 

    Tuż przed świętami spotkaliśmy się na naszej ostatniej wigilii w tej szkole. Dzięki rodzicom na stole zagościły prawdziwe potrawy wigilijne. Oczywiście najszybciej zniknęły pierogi z kapustą i grzybami oraz smażona ryba. Nie zabrakło również kapusty z grzybami i czerwonego barszczu. Wszystko było pyszne.

                  143.gif

A pod choinką znaleźliśmy paczki ze smakołykami.  

             

PIERWSZY TAKI DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

 

FESTIWAL ZABAWY czyli NAUKA INACZEJ

Ale dzisiaj świetnie się bawiliśmy! A wszystko za sprawą Waszych przedstawicieli, czyli Rady Samorządu, którzy zaproponowali  dzień bez książek i zeszytów.  Choć inaczej, to mimo wszystko podczas zabawy wykazaliście się wiedzą z języka polskiego i niemieckiego, matematyki i techniki oraz dużą sprawnością fizyczną. Gratulujemy wszystkim i jutro zapraszamy na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Czekamy na Wasze refleksje!

mz

KONCERT NOWOROCZNY- STYCZEŃ_2014

 

 

Odpowiadając na gorące ubiegłoroczne apele, w tym roku również zorganizowaliśmy koncert …uczniowskich, ale nie tylko, popisów wokalnych i aktorskich, językowych i tanecznych.

 

 

Koncert Noworoczny 2013

 
Koncert Noworoczny już za nami. Zdjęcia w galerii.

      11 stycznia wkroczyliśmy na salony Europy, ponieważ – tak jak we Wiedniu  czy Londynie – odbył się u nas noworoczny koncert; wprawdzie nie gościliśmy filharmoników wiedeńskich, lecz poziom artystyczny i tak był wysoki. Zaproszeni goście: rodziny uczniów, współpracownicy szkoły i przedstawiciele lokalnych władz przybyli tłumnie, ledwo mieszcząc się w sali gimnastycznej, która odświętnie udekorowana  zmieniła swe oblicze. Wieczorowe stroje, błyski fleszy dodatkowo budowały uroczystą atmosferę. Przejęci byli wszyscy, bowiem pierwszy raz – z inicjatywy pani Dyrektor – realizowaliśmy taki projekt. Każdy uczeń i pracownik miał swoje zadanie, z którego starał się wywiązać jak najlepiej. I myślę,  że zamierzone cele osiągnięto. Integracja lokalnej społeczności, promocja szkoły, prezentacja talentów, danie satysfakcji  i możliwości sukcesu  stały się piątkowego popołudnia faktem.

      W programie koncertu obok jasełek przewidziano pastorałki i kolędy śpiewane przez zerówkowiczów i uczniów kolejnych klas, także w wersji obcojęzycznej (po niemiecku i angielsku). Jak przystało na koncert, usłyszeliśmy też utwory instrumentalne, najpierw  flażoletową  interpretację  kolęd w wykonaniu trzecioklasistów, a potem popis szóstoklasisty, Kacpra Ciemnego, który na keyboardzie, a następnie na akordeonie zagrał   również kilka kolęd, ale też m.in. ,,O sole mio” i ,,Fale Dunaju”. 

     Last but not least okazał się występ naszych pedagogów, którzy przedstawili wokalno – instrumentalne ujęcie kolędy ,,Bracia, patrzcie jeno” i wzruszającą ,,Kolędę dla nieobecnych”, płynnie przechodząc do powitania karnawału latynoską La Bambą. Zaskoczeni gromkimi oklaskami zadowoleni schodzili ze sceny.

    Znalazło się też miejsce i czas na poczęstunek dla wszystkich i na gorącą wymianę wrażeń, przede wszystkim rodziców dumnych z pięknych występów swoich pociech, które z wypiekami na twarzach pochwał i komentarzy się domagały. Oczekiwaniom wszystkich, ufam, stało się zadość. Myślimy więc o przyszłorocznym koncercie.    mm

    

Kiermasz świąteczny 2012

 

Kiermasz… zakupów świątecznych czas

      Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców we współpracy z pracownikami szkoły mamy już za sobą. Wpisał się on już na stałe w kalendarz imprez naszej szkoły. W przygotowaniach do niego rokrocznie aktywny udział biorą zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice, a nawet dziadkowie Jest on propozycją nie tylko handlową, ale też kulturalną.

    

    

      Ponieważ po pierwsze wszyscy chcący poczynić świąteczne zakupy mają ku temu doskonałą okazję. I  tym razem też  znaleźli tu bogatą ofertę rękodzielniczą. Była ona ucztą dla zmysłów. Tradycyjnie składały się na nią ozdoby domu i stołu wigilijnego w postaci różnych stroików, wieńców, aniołków  i innych  choinkowych świecidełek. Kusiło zapachami stoisko z piernikami, a ozdobne pojemniczki skrywały różne  niespodzianki. Sponsorzy  dopisali, więc można było nawet zaopatrzyć się w gotowe paczki pod choinkę. Działała kawiarenka z gorącymi napojami i  pysznymi ciastami, dziełem mam i babć.

Ekologia dla najmłodszych

Ekologia dla najmłodszych

Ekologia to w obecnych czasach niezwykle ważne zagadnienie. Od najmłodszych lat warto zachęcać dzieci do troski o środowisko naturalne. 12 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym, którego główną tematyką był recykling. Po obejrzeniu humorystycznego filmu animowanego wspólnie z prowadzącym zastanawiali się, co nowego może powstać z wyrzucanych przez nas odpadów. Dzieci wykazały się bardzo dobrą wiedzą - widać, że ekologia nie jest im obca! Wspólnie zaśpiewały też piosenkę przy akompaniamencie gitary. Spotkanie zakończyła minisesja fotograficzna w stylu szlacheckim. Zdjęcia już wkrótce do nabycia - tylko dla chętnych!

Przedświąteczne wycieczki

Przedświąteczne wycieczki

W okresie przedświątecznym rozmaite miejsca kuszą atrakcjami - jest to czas szczególnie miłych wycieczek klasowych. 10 grudnia trzecioklasiści odwiedzili Szreniawę. Na miejscu brali udział w warsztatach i pokazach dla dzieci poświęconych tradycjom związanym ze świętami Bożego Narodzenia. Obejrzeli też przedstawienie pt. "Dziadek do orzechów" oraz spotkali się z twórcami prezentującymi różnorodne sposoby wykonywania wyrobów związanych z nadchodzącymi świętami. Na koniec mieli okazję własnoręcznie wykonać wieńce adwentowe.

11 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I pojechali na wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Mieli tam możliwość przyjrzeć się "od kuchni" całemu procesowi powstawania bombek choinkowych. Wraz z przewodnikiem zwiedzali dmuchalnię, srebrzalnię, malarnię oraz dekoratornię. Dzieci obserwowały wszystko z ogromnym zainteresowaniem i chętnie odpowiadały na pytania. Wizytę w fabryce zakończyliśmy w sklepiku, który zachwycił nas różnorodnością barw, form i wzorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się bombki ze Scooby - doo i Roszpunką. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał na pamiątkę imienną bombkę, która już za kilka dni ozdobić może wigilijny stół.

    

Mikołajki

Mikołajki 

"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

wszystkie dzieci na niego czekają (...)"

    

Również w tym roku Mikołaj nie zawiódł oczekiwań najmłodszych. 7 grudnia zebrały się w sali gimnastycznej dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III. Przypomnieliśmy sobie wspólnie legendę o Św. Mikołaju i rozmawialiśmy o przygotowaniach do świąt. Były piekne mikołajkowe wiersze i nieco szalona "zimowa" zabawa chustą animacyjną. Najważniejszego gościa przywołaliśmy okrzykiem: "Święty Mikołaju! Czekamy, zapraszamy!" I... juz pop chwili do sali wkroczył zmęczony Św. Mikołaj dźwigający cztery worki wypełnione podarkami. Dzieci przygotowały dla Świętego zagadkę muzyczną na flażoletach oraz powitalne wierszyki. Wspólnie odśpiewaliśmy też piosenkę "Pada śnieg".

Najważnieszym momentem było, gdy Mikołaj wołał dzieci po kolei do siebie i wypytywał o ich zachowanie. Nie da się ukryć, że niektórym się dostało, np. za oglądanie telewizji przed szkołą. Mikołaj troszkę pogroził palcem, ale każde dziecko otrzymało od niego upragniony prezent. na koniec spotkania nasz Gość zrobił dzieciom niespodziankę i zagrał dla nich na flażolecie krótki utwór. Jak się tłumaczył, nie miał na ćwiczenia zbyt wiele czasu, ale liczą się przecież chęci. Tak samo dzieci - wyraziły Mikołajowi chęć poprawy swojego zachowania. Za rok sprawdzimy, czy każdemu się udało... :)

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

    We wtorek zaroiło się w szkole od pluszaków. To najmłodsi uczniowie z dumą przynieśli na zajęcia swoich puchatych przyjaciół. Powodem całego zamieszania był, obchodzony przez nas po raz pierwszy, Dzień Pluszowego Misia. Aby wspólnie uczcić to sympatyczne święto Pani Katarzyna Konieczna – Piechota i pani Ania Rodziewicz zaprosiły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III do wspólnej zabawy.

    

    Jak przystało na Święto Misia – wszystko było „misiowe”. Dzieci przedstawiły swoje ukochane pluszaki i wspólnie z nimi odtańczyły radosny taniec. Poznały historię tego święta, brały udział w różnych  konkursach, wysłuchały bajki o Misiu Uszatku czytaną im przez miłego gościa, panią Danusię (babcię Julki z klasy I). Każda klasa przedstawiła też wiersze o misiach przygotowane pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie wykazali się również wspaniałą znajomością bajek, których głównymi bohaterami są niedźwiadki. Imprezę zakończył taneczny wąż oraz misiowy poczęstunek.

    Klasy dostały również „zadanie domowe” - przygotowanie plakatów ukazujących misie w czterech porach roku.

    Mamy ogromną nadzieję, że święto się podobało i na stałe zagości w naszym szkolnym kalendarzu imprez!!!

Wojewódzki Konkurs Humanistyczny

Wojewódzki Konkurs Humanistyczny

   Konkursy? Są doskonałym ćwiczeniem dla naszego umysłu, sprawdzianem wiedzy i umiejętności, mobilizują i zapraszają do pozytywnej rywalizacji. Zatem skorzystaliśmy z takiej kolejnej propozycji, tym razem poznańskiego kuratorium.

Jest ono organizatorem całej serii konkursów, m.in. humanistycznego, przygotowuje i rozsyła zadania. Etap szkolny ma miejsce w macierzystej szkole, u nas odbył się 23 listopada. Przystąpiło do niego czworo szóstoklasistów, tzn. Aneta Krawczyk, Wiktoria Wdowiak, Wiktor Kroker i Romek Michalczak. Bardzo poważnie podeszli do zadania, wykorzystując całe przysługujące im 60 min. Najlepiej wypadła Wiktoria Wdowiak, udało się jej uzyskać 33 pkt. Zapewniło jej to miejsce wśród uczestników kolejnego, rejonowego już etapu. Gratulujemy Wiktorii i pani Marii Maciołek, która ją, jak i pozostało trójkę, przygotowała.    mm

Zbiórka makulatury

ZBIÓRKA MAKULATURY TRWA!

         

     Pierwszy kontener pełen makulatury już odebrany. Zebraliśmy ponad tonę zużytego papieru. W dotychczasowej rywalizacji między klasami prowadzi klasa pierwsza. GRATULUJEMY! Akcja trwa nadal. Nagrody czekają.

 Dziękujemy rodzicom za zrozumienie i wsparcie.

Dzień Niepodległości.

Dzień Niepodległości - lekcją patriotyzmu

     Reprezentacja naszej szkoły brała udział w oficjalnych uroczystościach w Swarzędzu, które miały miejsce 11 listopada.

    

   Natomiast 9 listopada byliśmy uczestnikami wzruszającego widowiska słowno – muzycznego, którym cała nasza szkolna społeczność uczciła 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zobaczyliśmy piękną scenografię: na tle napisów i prac plastycznych brzozowe krzyże z datami kolejnych powstań, stolik Niepodległej i kobierzec liści.

    

Każda data i krzyż to symboliczne miejsce pamięci i hołd złożony tym ,,co na stos rzucili życia swego los": Tadeuszowi Kościuszce, Romualdowi Trauguttowi, Józefowi Piłsudskiemu. Nastrój  budowały gasnące światła sali, zapalane migoczące znicze, biały i czerwony reflektor, a nawet opary mgły. Byli czarni najeźdźcy i odważni Polacy w mini inscenizacjach kolejnych walk powstańczych.

    Odegrano scenkę ,,Lekcja patriotyzmu”. Feeria świateł, skoczne dźwięki legionowych melodii i zabawa wśród liści obrazowały radość 1918 roku. Recytowano wiersze i śpiewano pieśni patriotyczne. Do wykonywania tych ostatnich została zaproszona także widownia, której rozdano śpiewniczki.

   Oprawę muzyczną poprowadził pan Przemysław Mazurek, a nad całością czuwała autorka widowiska, pani Maria Maciołek.  Także tą drogą dziękuje ona występującym, czyli dzieciom z zerówki, uczniom klas: I, IV, V i VI oraz wszystkim, którzy pomogli w uświetnieniu piątkowej uroczystości. Egzamin z  patriotyzmu zarówno  występujący jak i widzowie zdali na pięć. mm