ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Filtr

Wycieczka

Dnia 21 listopada pojechaliśmy ze szkoły na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy miejsca związane z Warszawą:sejm,Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza. Widzieliśmy Stadion Narodowy, Stadion Legii Warszawy.Wycieczka była bardzo fajna.

Mateusz WIERZBIŃSKI

Warszawa

21 listopada byliśmy na wycieczce w Warszawie. Obejrzeliśmy salę posiedzeń w Sejmie. Spacerowaliśmy przez Plac Piłsudskiego, Starówkę. Krakowskie Przedmieście. Widzieliśmy też Pałac Kultury i Nauki. Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca i Zamek Królewski. Wycieczka ta była bardzo interesująca. 

                                              Wikotr

ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA

    Dnia 29.11.2016r. odbyła się dyskoteka w Szkole Podstawowej w Kobylnicy, na którą zostali zaproszeni nasi uczniowie z klas IV-VI. Na dyskotece było bardzo fajnie, różne zabawy i tańce, także wróżby. Impreza bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że zaproszą nas jeszcze kiedyś, a my ich.

                                                    Wiktoria Nowak 

WARSZTATY W KSIĘGARNI ŚW. WOJCIECHA

6 grudnia wraz z klasą III udaliśmy się na mikołajkowe warsztaty do księgarni św. Wojciecha w Poznaniu. Powitała nas mama Julii i Weroniki wraz z Mikołajem. Zajęcia były bardzo interesujące. Na zakończenie każdy otrzymał drobny upominek. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Stary Rynek, na którym niektórzy z nas zakupili przedświąteczne słodkości lub ozdoby. Bardzo spodobała nam się stojąca tam choinka.
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W przeddzień mikołajek przybył do naszej szkoły św. Mikołaj. Dla wszystkich grzecznych dzieci miał upominki. Aby je otrzymać trzeba jednak było zaprezentować swoje umiejętności. Jako klasa wybraliśmy nasze zdolności wokalne.

GMINNE MIKOŁAJKI

4 grudnia wraz z rodzicami udaliśmy się do Swarzędza na gminne mikołajki. Podczas uroczystości zaprezentowaliśmy się przed szeroką publicznością. Zaśpiewaliśmy dwa utwory ze szkolnych Jasełek – „Nie miały aniołki” oraz „Kolędnicy wędrownicy”. Występ uważamy za udany o czym mogły świadczyć gromkie brawa widowni.SZÓSTA W SEJMIE

Podczas wyjazdu do Warszawy reprezentowała nas czwórka koleżanek i kolegów: Julita, Lidka, Jędrek i Kacper.O tym, co widzieli, próbowali nam opowiedzieć...

 

JĘDREK: ,,Do Warszawy jechaliśmy sześć godzin. Po to by być w Sejmie. Pani pracująca tam oprowadziła nas i o wszystkim opowiadała. Po godzinie wyszliśmy zwiedzić Warszawę, widzieliśmy stadion Legii Warszawa, później Stadion Narodowy. Następnie poszliśmy zwiedzać Stare Miasto. Robiliśmy zdjęcia przy Zamku Królewskim i kolumnie  Zygmunta III Wazy. Oglądaliśmy wysokie, nowoczesne wieżowce i ładny zachód słońca. Wracając, zatrzymaliśmy się  w McDonaldzie. Było niesamowicie miło."

 

  

 

                                                                                                               

 

PIÓRO DYREKTORA DLA WIKTORII

    W październiku odbył się konkurs kaligraficzny. Uczniowie klas IV-VI przepisywali teksty Henryka Sienkiewicza. Z naszej klasy do drugiego etapu przeszły trzy osoby: Julita, Mariusz i ja. Dnia   2 listopada zostały wręczone nagrody.

    Udział w konkursie kaligraficznym ,,Rok Sienkiewicza" zaowocował nagrodami także dla nas!Julita dostała dyplom i wyróżnienie, Mariusz zajął drugie miejsce i otrzymał pióro, a ja- pierwsze. Z tej okazji otrzymałam Pióro Dyrektora. Uroczystość, której organizatorem była nasza wychowawczyni, miała ciekawy i miły przebieg.

 

                                                   Wiktoria Nowak 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

28 listopada wraz z dziećmi z innych klas obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia w ramach, którego rozstrzygnięty został konkurs plastyczny. I miejsce zajęła w nim Oliwia Mocna, II - Leon Iwiński a wyróżnienie otrzymała Nadia Dymiter. W konkursie na wiersz/rymowankę II miejsce zajął Leon Iwiński, III – Julia Majewska, wyróżnienie otrzymał Bartłomiej Bocheński. Brawo!!!


SPOTKANIE Z WOLONTARIATEM

Wraz z gośćmi z wolontariatu zrobiliśmy fantastyczne mydełka.


PRACE Z DARAMI JESIENI

Przyniesione dary jesieni posłużyły do wykonania fantastycznych prac plastyczno-technicznych. Wykonaliśmy ludziki i zwierzęta z kasztanów i żołędzi. Korale z jarzębiny. Bukiety oraz prace dowolne z liści.

WARSZTATY Z PANIĄ PEDAGOG

17 listopada odbyły się w naszej klasie warsztaty związane z prawami dziecka. Wszyscy bardzo aktywnie w nich uczestniczyli.

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ - LISTOPAD

16 listopada odbyło się III spotkanie z teatrzykiem. Tym razem hasłem przewodnim były światło i dźwięk.


AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” - LISTOPAD

W ramach akcji literaturę dziecięcą czytała mama Kamila p. A. Kamińska oraz mama Wiktorii p. M. Mikołajewska. 


WKRÓTCE BOŻE NARODZENIE

Już rozpoczęliśmy klasowe przygotowania do świat. Wykonaliśmy kolorową gazetkę. Teraz czeka nas robienie ozdób, łańcucha i strojenie choinki. Sporo pracy!!!

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY


Impreza odbyła się w sobotę 12 grudnia. Wszyscy bardzo aktywnie się do niej wlączyli. Można było miło spędzić czas.

GRUDZIEŃ

   

Na przedświątecznym kiermaszu Wiktoria i Mariusz prowadzili stoisko

Szkolnego Koła Caritas, sprzedając czekoladowe mikołaje i foremki do ciasteczek. 

 

GRUDNIOWE SPOTKANIE Z TEATREM

Tym razem zawitali do nas muzycy. Poznaliśmy instrumenty, taniec i muzykę charakterystyczną dla Ameryki Północnej. Wszyscy świetnie się bawili.


ZDROWE ODŻYWIANIE

Spotkanie z dietetykiem dotyczyło właściwego odżywiania. Dowiedzieliśmy się co warto jeść, a czego należy unikać.

ZABAWA NA LODOWISKU

W ramach projektu ,,Zdrowo to sportowo" wraz z klasami II i III byliśmy na lodowisku w Swarzędzu. Chociaż wielu z nas nie potrafiło jeździć na łyżwach, to po oswojeniu się z nową sytuacją kilkoro jeszcze przed zakończeniem sesji nieźle sobie radziło na lodowej tafli. Pomimo upadków zabawa była przednia.

MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO

                       
4 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj. Dla szanownego gościa przygotowaliśmy program artystyczny. Czworo uczniów wzięło udział w konkursie na pomocnika Mikołaja. Finałem wizyty było otrzymanie przez wszystkie grzeczne dzieci drobnych upominków.

110-LECIE SZKOŁY

27 listopada odbyła się uroczystość z okazji 110-lecia naszej szkoły. Mieliśmy w niej swój udział. Zaśpiewaliśmy finałowa piosenkę. Atmosfera była bardzo podniosła. Już dawno szkoła nie witała tylu dostojnych gości.PIERNIKOWE WARSZATY

                      
I etap

Pod koniec listopada odbyły się w naszej klasie warsztaty, a właściwie ich I etap. Wraz z mama Pawełka i Kuby przygotowywaliśmy pierniki. Będzie to nasz wkład na bożonarodzeniowy kiermasz. Wspaniała atrakcja. Już za tydzień dalsza część.

II etap
1 grudnia - czas na dekorowanie pierników. Wszyscy bardzo się zaangażowali. Efekt końcowy rewelacyjny!!!
III etap
8 grudnia - finał światecznych wypieków.
"Poczytajki" w oddziale przedszkolnym

 

      Na zaproszenie pani wychowawczyni Aleksandry, wybrałam się do oddziału przedszkolnego, aby poczytać dzieciom. Przeczytałam im bajkę pt. "Skarb Barnaby". Dzieci są bardzo miłe, cierpliwe i z zainteresowaniem słuchały. Było mi miło i czułam się ważna. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś mnie zaproszą.

Oliwai K.

Święto Niepodległości na swarzędzkim rynku

        11.11.2015r. reprezentowałam naszą szkołę podczas uroczystości na swarzędzkim rynku.  Uczniowie z wszystkich szkół gminnych  składali kwiaty pod pomnikiem. Cała uroczystość miała podniosły charakter. Był to kolejny raz, kiedy mogłam wraz z innymi uczniami reprezentować naszą szkołę. Było naprawdę super!

Oliwia K.

Dzień Pluszowego Misia

W tym szczególnym dniu przynieśliśmy do szkoły nasze ulubione pluszaki. Na 3 godzinie lekcyjnej wraz z oddziałem przedszkolnym oraz klasami 1 i 3 świetnie bawiliśmy się na sali gimnastycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacyjne spotkanie ze sztuką pt: "Uwaga, dzieci! Sztuka, która świeci!"

Nawiazujac do Międzynarodowego Roku Swiatła i Technologii Wykorzystujacych Swiatło odbyło się niecodzienne spotkanie ze sztukami performatywnymi, w których połaczono taniec i współczesne akrobacje świetlne, aby pokazać uczniom możliwości światła w sztuce i zachwycić wszystkich barwnymi iluminacjami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na cmentarzu

30 października wybraliśmy się na cmentarz w Wierzenicy. Uporzadkowaliśmy opuszczone groby i zapaliliśmy na nich znicze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Życzenia

3162.gif - 460.60 KB

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2014 Roku

życzymy przede wszystkim tego, aby nigdy nic nie traciło dla Was sensu,

żeby zawsze się Wam chciało: zmieniać, iść do przodu, poszukiwać, trzymać w dłoniach

nadzieję, ale i rozsiewać ją wokół.

Życzymy Wam także miłości, niegasnącej radości, bliskości i ciepła,

które daje kontakt z najbliższymi oraz umiejętności cieszenia się z tego,

co posiadamy i jakich ludzi wokół siebie mamy.

Rada Rodziców 

Szkoły Podstawowej w Wierzonce

Wycieczka do kina Apollo.

  Dnia 28. 11. 2014r. odbyła się wycieczka do kina „Apollo” na film pt. „Klaps na planie, będzie nagranie”. Przed seansem mieliśmy jeszcze trochę czasu wolnego i poszliśmy do centrum handlowego na zakupy. W kinie oglądaliśmy urywki różnych gatunków  filmów; komedię, horror, animowany, sensacyjny, musical, western- i jeszcze jakieś ale już nie pamiętam. Na koniec obejrzeliśmy  pełnometrażowy film. Ale nie wiem jaki miał tytuł, gdyż dość pokrętnie był prezentowany; zaczął się jako film animowany by po krótkiej chwili stać się fabularnym filmem przygodowym.  W każdym razie film a i  wyjazd, bardzo mi się podobała!

Oliwia K. kl. 5

NASZE ROZMOWY

   26 listopada 2014 r odwiedził nas pan ze Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy z nim o przemocy, agresji i złości. A że było to na matematyce, tym milej nam się rozmawiało.

                               Mikołaj Ch i Natalia S                                       

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Boże Narodzenie 2014

 

 

NajpiękniejszychŚwiąt Bożego Narodzenia.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

przyniesie  spokój i radość.

Niech każda chwilaświąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok

obdaruje  Państwa  pomyślnością i szczęściem.

 

 

                                    Nauczycielom, Pracownikom,

                                  Rodzicom i Uczniom

                                 Szkoły Podstawowej w Wierzonce

                                      życzy

                                                          dyrektor Ewa Idziak                       

 

Przerwa świąteczna - informacja dla rodziców

Szanowni Rodzice!                         

    Informujemy, że nie zgłaszacie Państwo potrzeby organizowania   dodatkowych  zajęć opiekuńczo – wychowawczych podczas przerwy świątecznej  w dniach: od 22 do 31 grudnia 2014r.

Szkoła  w tych dniach będzie nieczynna .  

 

W dniu 29.12.2014r. – dyżur w sekretariacie : do godz.13 00.

 

W dniach 2 i 5 stycznia  2015r.

Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godz. od 800- 1400  w świetlicy szkolnej.

 

                                                                                                 Dyrektor szkoły

                                                                                         Ewa Idziak

Nasze Koło na kiermaszu

     Podczas tegorocznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbył się w naszej szkole w dniu 13 grudnia, razem z moimi kolegami i  koleżankami ze Szkolnego Koła Caritas, prowadziliśmy sprzedaż foremek do ciast oraz ozdobnych gwiazdek, wypełnionych aromatycznymi goździkami.

     Akcesoria te z pewnością przydadzą się w każdej kuchni podczas świątecznych przygotowań, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na misje.

 

Kacper Widerowski

KIERMASZ! TU WSZYSTKO MASZ!

  Przedświąteczny kiermasz przygotowywany w naszej szkole przez Radę Rodziców we współpracy z nauczycielami rokrocznie cieszy się dużym powodzeniem. Nie inaczej było 13 grudnia 2014 r.

SPRAWDZIAN PRÓBNY

    Tym razem mogliśmy liczyć na pomoc rodziców lub rodzeństwa. To właśnie w ich towarzystwie pisaliśmy sprawdzian próbny.

Następna próba już 17 grudnia, nie będzie tak łatwo.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY Z RODZICAMI ?

 

     Tak. A było to 3 grudnia wieczorowa porą. W  ławkach zasiedli ,oczywiście, nasi szóstoklasiści, ale obok nich mamy lub starsza siostra czy brat.

SZKOLNE KOŁO CARITAS TO MY!

    Dnia 9 grudnia zostaliśmy uroczyście przyjęci do szkolnego koła Caritas. Należymy do niego prawie wszyscy, tzn. Jędrzej Antoł , Ernest Biniak , Michał Magdziński , Łukasz Makowiecki , Wiktoria Nowak , Kacper Widerowski , Mariusz Wiśniewski. Z tej okazji przygotowaliśmy występ o patronie kościoła w Wierzenicy, czyli o św. Mikołaju, który od wczesnych lat swego życia aż do śmierci pomagał biednym i sierotom.

     Byliśmy zadowoleni z siebie, dlatego że pochwalił nas zastępca dyrektora Caritas ks. Tomasz Ren, nazywając bohaterami. Na koniec pani dyrektor i ks. Tomasz podpisali umowę zatwierdzającą powołanie koła i już byliśmy pełnoprawnymi wolontariuszami Caritas. Bardzo nam się  podobała ta ceremonia.

                                                                                           Mariusz Wiśniewski

MIKOŁAJKI

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają…” również my! Ale czy na pewno byliśmy grzeczni? Czy zasłużyliśmy na prezenty? Może to jednak prawda z tą rózgą?!

DZIEŃ MISIA

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” – prawda? Dlatego  z wielką radością przystąpiliśmy do obchodów Światowego Dnia Misia.

KLAPS ... NA EKRANIE

     Lekcja w terenie? Czemu nie? W kinie? Świetnie! Z wykorzystaniem oscarowych produkcji? Hurrra!

      Tak można by streścić piątkowy – 28 listopada – wyjazd uczniów klas IV – VI do kina Apollo w  Poznaniu.

BAJKA O BAJCE

W piątek 28 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III udali się wraz z wychowawcami do kina Apollo.

SERIA MIŁYCH ZDARZEŃ

                                                

       Dnia 28 listopada pojechaliśmy z klasą V i VI autobusem do Poznania. Potem tramwajem do kina Apollo. W środku był tłok, mnóstwo dzieci,który wychodziły z wcześniejszego seansu i grup takich jak my, czekających na wejście. W sali pan, który wszystko prowadził, pokazał nam najpierw przykłady różnych gatunków filmowych. A potem zaprosił na seans filmowy ,,Seria niefortunnych zdarzeń" o rodzinie Bauedlereów. Ten film był mieszanką kilku gatunków filmowych: horroru, fantastyki, animacji, kryminału. Podobał mi się bardzo. Był głośny, a momentami straszny. Chciałbym jechac na podobny jeszcze raz. Inni koledzy są podobnego zdania.

                  Mariusz Wiśniewski

PLUSZOWY MIŚ

Dzisiaj przyszliśmy do szkoły ze swoimi ukochanymi misiami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 spotkały się w sali gimnastycznej. W trakcie uroczystości poznały historię powstania pluszowego misia - Teddy. Śpiewaliśmy piosenki o misiach, recytowaliśmy wiersze i tańczyliśmy z naszymi pluszakami.

Święto Niepodległości

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Święta Niepodległości poznaliśmy historię naszego państwa. Dowiedzieliśmy się o długotrwałej i ciężkiej walce naszych rodaków z zaborcami. Nasza Pani zapoznała nas z historią hymnu państwowego - "Mazurka Dąbrowskiego".

 

OTWARCIE BOISKA

NOWE BOISKO

     7 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie nowego boiska sportowego przy naszej szkole. Najpierw wszyscy uczestniczyliśmy w części oficjalnej, podczas której przemawiało wielu zaproszonych gości z p.Burmistrz A. Tomicką na czele. Następnie uczniowie ze starszych klas zaprezentowali część artystyczną. Do tej grupy artystów dołączyły 2 nasze koleżanki: Victoria i Julia. Mamy nadzieję, że nowe boisko będzie nam służyć przez wiele lat.

KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH

 

   Nieszczęsny los rodzeństwa Baudlaire to temat oglądanego przez nas filmu, który jest ekranizacją pierwszych trzech tomów  powieściowego cyklu Daniela Handlera ,,Seria niefortunnych zdarzeń". Projekcja filmu była połączona z prelekcją na temat najczęściej oglądanych gatunków filmów, miała miejsce w kinie Apollo w ramach Kinowego Spotkania Młodych organizowanego przez firmę KRZYWY KADR.

Na zdjęciu kadr z filmu (źródło fot. canalplus.pl) z głównymi bohaterami: rodzeństwo Baudlaire - Wioletka, Klaus i ich młodsza siostra Słoneczko oraz hrabia Olaf

 

 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

 

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzyliśmy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wielu sukcesów w pracy zawodowej.

GÓRA GROSZA

 

Informujemy, że zebraliście naprawę „Górę Grosza”, boaż 18,7 kg bilonu jedno, dwu i pięciogroszowego co dałook. 160zł. Jak wiecie liczenie zajęło nam wiele godzin i pewności nie mamy co do wysokości kwoty, dlatego podajemy wartość przybliżoną.  Dopiero po przeliczeniu przez bank poinformujemy Was.

 DZIĘKUJEMY za zaangażowanie!

Udało się nam bardzo dokładnie policzyć:

wpłaciliśmy na konto "Nasz Dom" 160,36zł

"NAJ-KLASA"- NASZE KONKURSOWE ZMAGANIA

W listopadzie rozpoczęliśmy ocenę sal lekcyjnych w konkursie na „Naj-klasę”.

         Po pierwszych przeglądach nasunęły się refleksje oraz pojawiły się sugestie Rodziców, więc  Rada Samorządu Uczniowskiego na zebraniu 27 listopada br. podjęła decyzję:

v „Góra grosza” nie będzie punktowana wg Regulaminu,  lecz każda klasa za zaangażowanie się w akcję,  otrzymuje maksymalną liczbę punktów.

v Wyjaśniamy, że punkt za „czystość” parapetów otrzymuje klasa, gdy na parapecie nie są pozostawione przedmioty (np. pędzelki, kubki, przybory itp.).

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PROMOCJĄ SZKOŁY

 


                                                          

Po raz kolejny  Rada Rodziców we współpracy z pracownikami  szkoły  zorganizowała świąteczny kiermasz.

KLUB ROZWOJU OSOBOWOŚCI I TRZECIE SPOTKANIE Z MUZĄ

                                 W sobotę 30 listopada z grupą niezawodnych entuzjastów z kl. III i V udaliśmy się na kolejne ,,Spotkanie z Muzą”.