ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Filtr

KONKURS PLASTYCZNY - 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

W konkursie laureatami zostali: Julia Majewska, Wiktoria Mikołajewska, Oliwia Mocna, Julia Wendland, Karol Kroker, Leon Iwiński.
Wyróżnienia otrzymali: Bartłomiej Bocheński, Weronika Wendland, Gustaw Musiał, Daria Pleszewska, Wojciech Goroński.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to bardzo istotna data dla nas wszystkich. W przeddzień święta wzięliśmy udział w uroczystej akademii, a w klasie przygotowaliśmy okolicznościową gazetkę i wykonaliśmy biało – czerwone chorągiewki. Godło, hymn oraz flaga, to ważne symbole narodowe.ŚWIĘTO ZMARŁYCH

26 października wraz z innymi klasami udaliśmy się na wierzenicki cmentarz. W ciszy i zadumie zapaliliśmy znicze  i  złożyliśmy samodzielnie wykonane wiązanki. Wspominaliśmy bliskich zmarłych a także byłych pracowników naszej szkoły.
AKCJA ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" - WRZESIEŃ

W ramach akcji literaturę dziecięcą czytała mama Bartka.

PONOWNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

19 października odbyło się II w tym roku szkolnym spotkanie ze sztuką. Poszukiwanie dawnego czasu – zabawy i zabawki ludowe w Polsce.


LEKCJA OTWARTA

18 października odbyła się lekcja otwarta dotycząca programowania. Wszyscy z zainteresowaniem wykonywali przydzielone zadania świetnie się przy tym bawiąc, a zarazem ucząc.


AKCJE CHARYTATYWNE

Nasza klasa bardzo chętnie wspomaga potrzebujących w rozmaitych akcjach:
1. „Kremówki papieskie” – zbiórka na windę dla niepełnosprawnego Krzysia.
2. „Rogale świętomarcińskie” – zbiórka na Dom Dziecka.
3. „Nakrętki” – zbiórka dla Antosia.
KONKURS KALIGRAFICZNY

W tym roku szkolnym wzięliśmy po raz pierwszy udział w konkursie kaligraficznym. Mieliśmy do przepisania fragment „ Bajki” H. Sienkiewicza. Wszyscy bardzo się postarali. Do dalszego etapu zakwalifikowali się: Martyna Kamper, Nadia Harendarz, Karol Kroker, Leon Iwiński oraz Bartek Bocheński.
W II etapie Nadia Harendarz zajęła II miejsce, Martyna Kamper i Bartek Bocheński -  III miejsce, a Leon Iwiński i Karol Kroker – wyróżnienia. Brawo!!!

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

Warzywa  przyniesione do szkoły posłużyły do doskonalenia zmysłów: dotyku, węchu, smaku i wzroku. Dowiedzieliśmy się sporo o ich walorach zdrowotnych.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października w Dzień Edukacji Narodowej wzięliśmy udział w uroczystej akademii. Ubrani na galowo, zaopatrzeni w kolorowe muszki lub krawaty zaśpiewaliśmy piosenkę o szkole. Tego dnia składaliśmy wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi najserdeczniejsze życzenia.


PRACE MALARSKIE I NIE TYLKO

Uwielbiamy eksperymentować z farbami. Tym razem wykonaliśmy prace związane z jesienią, które będą stanowić piękną dekorację naszej klasy i nie tylko. Świetnie wyszły nam także latawce.DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W jedną z październikowych sobót spotkaliśmy się wszyscy na festynie z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Spotkanie rozpoczęło się od rajdu dla chętnych dzieci  i ich rodziców. Następnie odbył się konkurs na najładniej przygotowane stoisko i potrawę (liczyła się również frekwencja uczniów danej klasy). Później przystąpiliśmy do degustacji smacznych ziemniaczanych potraw, jedliśmy pyszne zupy, smażone kiełbaski. Mogliśmy również skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez rodziców. W trakcie spotkania odbyły się także zawody oraz mecz piłki nożnej. Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki konkursu. Jako klasa otrzymaliśmy bon o wartości 50 zł do wykorzystania na dowolny cel.
PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

Od października przystąpiliśmy do dwóch programów -  „Szklanka mleka” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. W przerwie śniadaniowej, na przerwach międzylekcyjnych pijemy smaczne mleko i zajadamy się pysznymi owocami i warzywami. Wszystko dla zdrowia.POŻEGNANIE MAI

Od 1 października jest nas znowu mniej, ponieważ ze względu na zmianę miejsca zamieszkania  opuszcza progi naszej szkoły Maja Mencel. Wszystkim  z tego powodu było bardzo przykro. Naszą koleżankę pożegnaliśmy drobnym upominkiem oraz górą uścisków. Mamy nadzieję, że może nas jeszcze kiedyś odwiedzi.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września to Dzień Chłopaka. Tego dnia niespodziankę dla naszych kolegów przygotowali p. Iwińscy, p. Gorońska i w imieniu dziewczynek - Martynka. Wszyscy chłopcy byli bardzo zadowoleni, ponieważ otrzymali w prezencie piłkę z akcesoriami i pyszne  słodkości. Wszystkim uśmiech nie schodził  z twarzy bo będą mogli miło, a zarazem aktywnie spędzać przerwy. Po całodziennym objadaniu się na zakończenie zajęć mieliśmy okazję przetestować nowy nabytek a przy okazji naszą sprawność. Piłka jest super!!!


WYCIECZKA DO LEDNOGÓRY

Na zakończenie projektu z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski wybraliśmy się całą szkołą do Lednogóry. Podróżowaliśmy aż dwoma autokarami. Płynęliśmy promem. Zwiedzaliśmy ciekawe miejsca i zdobyliśmy wiele nowych informacji. Wszystkim bardzo się podobało. Dobrze, że pogoda nam dopisała.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWISKIEGO

27 września był dla nas uroczystym dniem. Ubrani na galowo wzięliśmy udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatów było sporo i każdy miał ciekawe propozycje. Fajnie, że mogliśmy oddać swój głos na jednego z nich. Po wypełnieniu karty do głosowania wrzucaliśmy ją do urny – ciekawe doświadczenie. Wybory wygrała koleżanka z V klasy.


SAŁATKA OWOCOWA

Wszyscy lubimy owoce i warzywa. Z przyniesionych do szkoły rozmaitości przygotowaliśmy zdrowe i bogate w witaminy  sałatki owocowe. Każdy mógł się pochwalić swoją ulubioną kompozycją. Finałem zajęć było wspólne przygotowanie „bomby witaminowej” i jej degustacja. Wszystkie potrawy były kolorowe i przede wszystkim bardzo smaczne. Palce lizać!!!  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ROGALE

       Nasza klasa włączyła się w akcję SKC dotyczącą wsparcia dla Domu , kupując 33 rogale. Były one sprzedawane 10 listopada i tak szybko się rozeszły, że nie zrobiliśmy im ,,klasowego" zdjęcia.

KOMIKS NA 1050 ROCZNICĘ CHRZTU POLSKI

  10 listopada Kacper, Michał i Łukasz otrzymali nagrody za komiks, jaki pod kierunkiem pani Marii Maciołek przygotowali w ramach konkursu historycznego upamiętniającego to ważne, przełomowe dla dziejów Polski wydarzenie.

 

Refleksje nagrodzonego poniżej

,,Podczas  uroczystego apelu z okazji Dnia Niepodległości  wręczano też nagrody za prace konkursowe, którymi były komiksy o Chrzcie Polski. Zadanie to wykonywaliśmy jeszcze w klasie  5, biorąc udział w wojewódzkim konkursie  ogłoszonym przez Kuratorium w Poznaniu  z okazji 1050 lat chrześcijaństwa na terenach naszej ojczyzny.  W grupie, w której byłem, wraz ze mną komiks przygotowali Michał Magdziński i Łukasz Makowiecki. Nagrodami okazały się gumki do mazania, temperówki oraz zmazywalne długopisy. Pewnie przydadzą się w szkole.                                                                                                                                                                                         

 

Kacper Widerowski

 

 

OBUDZONA POLSKOŚĆ

 

     Dnia 10 listopada odbyła się akademia z okazji 11 listopada. Występowali uczniowie  klasy od I  do VI.  My zaśpiewaliśmy piosenkę,, Jak szło wojsko raz ulicą ‘’. Przedstawialiśmy też scenkę patriotyczną, z główną rolą Kacpra jako Marcina, który mówił m. In. ,,Polska jest proszę pana. Ja jestem Polakiem.”. Ja z Wiktorią jeszcze dostałem do mówienia dodatkowe teksty. Bardzo mi się podobały te wszystkie wypowiedzi, były płynne.

 

 

Mariusz Wiśniewski

 

W ramach akademii z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowaliśmy pod kierunkiem naszej wychowawczyni scenkę ,,Obudzona polskość", podstawą były fragmenty opowiadania Marii Dąbrowskiej ,,Marcin Kozera".

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Choć Dzień Pluszowego Misia obchodzi się 25 listopada, to my świętowaliśmy już 20 listopada. Tego dnia każdy z nas przyszedł do szkoły z misiem badź innym ulubionym pluszakiem. Wraz z dziećmi z klas 0-III świetnie bawiliśmy się podczas spotkania w sali gimnastycznej. Każde z nas zaprezentowało swój wiersz/rymowankę. Wszystkie były świetne, a niektóre wzruszały nas do łez. Następne spotkanie z naszymi pluszakami już za rok.


   
             
 
   

        

LISTOPADOWE SPOTKANIE Z TEATREM

20 listopada wszyscy bardzo przeżywaliśmy nasze pierwsze w tym roku spotkanie z teatrem. Było ono zupełnie inne niż zwykle. Wszyscy byli zachwyceni.

                                 

WIZYTA W SP4 W SWARZĘDZU

Niedawno w Swarzędzu odbyło się fajne spotkanie z policjantem i strażakiem. Dotyczyło ono bezpieczeństwa w domu i na drodze. Obejrzeliśmy także krótkie przedstawienie naszych rówieśników z SP4. Na zakończenie czekała na nas niespodzianka. Wszyscy otrzymaliśmy kamizelki odblaskowe. Podczas wycieczek będziemy czuli się bezpieczni.

                                      

WYCIECZKA DO SWARZĘDZA

                                       
Podczas wyjazdu do Swarzędza mieliśmy okazję zwiedzić Rynek oraz obejrzeć z bliska piękny Ratusz.

                                     

AKADEMIA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

                                    
Podczas akademii z okazji Święta Niepodległości wystąpiliśmy z utworem ,,Płynie Wisła". Mogliśmy wyrazić swój patriotyzm poprzez odśpiewanie z należną powagą hymnu ,,Mazurek Dabrowskiego''.

                                              

KONKURS BEZPIECZNA GMINA SWARZĘDZ

W tym roku wzięliśmy udział w gminnym konkursie plastycznym ,,Bezpieczna szkoła i droga do szkoły" i warto było, ponieważ aż dwie osoby z naszej klasy otrzymały wyróżnienie. Podczas uroczystości w Domu Kultury w Swarzędzu w obecności licznych gości nagrody otrzymali Oliwia Mocna i Karol Kroker. Brawo!!! Aby tak dalej.

                                       
 

                            

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - LISTOPAD

W listopadzie w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" literaturę dziecięcą ,,Kubuś Puchatek - lato" czytała mama Nadii p. Lucyna Dymiter. Zaległe spotkanie odbyło się z p. Mariką Mikołajewską, mama Wiktorii.

                                        

                                      

RÓŻNE OBLICZA NASZEJ GAZETKI

Nasza klasowa gazetka co rusz się zmienia, ale zawsze jest piękna i interesująca.
                     

ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE

     13 LISTOPADA 2015 r. rozprowadziliśmy wśród uczniów i pracowników szkoły zamówione przez Caritas rogale. Dochód przeznaczony ma być na organizowaną w Poznaniu Wigilię dla bezdomnych. 

     Po kuszące zapachem i widokiem wypieki ustawiła się długa kolejka. Julita, Lidka, Ernest, a na kolejnej przerwie Wiktoria i Mariusz musieli się nieźle uwijać. Do południa po rogalach zostało tylko wspomnienie, no chyba że ktoś był tak przezorny i zapakował je sobie do domu.

WARSZTATY FILMOWE

     W ramach warsztatów filmowych poznaliśmy na czym polega produkcja filmu i obejrzeliśmy film pt. ,,Kroniki Spiderwick".

 

 

 

 FilmMusic.pl

 Po projekcji filmu zaliczyliśmy spacer poznańską Starówką.

   

 

 

W PARKU LINOWYM

Akrobacje w Caskader Park w Kobylnicy

"Zdrowo to sportowo" - kolejne piątkowe popołudnie spędziliśmy na sportowo. Tym razem były to akrobacje na linach. Byliśmy zabezpieczeni specjalną uprzężą ale i tak niektórym trzęsły się nogi. Najfajniejszy był zjazd Tyrolką.

OP.

NASI KANDYDACI DO RSU

Naszymi kandydatami RSU byli JULKA i MIŁOSZ 

Julka zdobyła 27 głosów i weszła w skład Rady Samorządu Uczniowskiego

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

                                 
W przeddzień Święta Zmarłych udaliśmy się wraz z innymi klasami na wierzenicki cmentarz aby dać wyraz szacunku wobec zmarłych. W ciszy i zadumie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.
                     

WARSZTATY W KINIE APOLLO

W piątek 23 października ranną porą udaliśmy się wraz z II i III klasą do kina Apollo na warsztaty teatralno-kinowe związane z twórczością H. Ch. Andersena. Podczas nich wzięliśmy udział w prelekcji oraz obejrzeliśmy film pt. ,,Lis i pies 2". Wyjazd uważamy za udany.
               

NASZA SALA - JESIEŃ

Nadeszła piękna polska jesień i także nasza sala przyjęła jesienny wygląd.

                       

                       CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - PAŹDZIERNIK

16 października literaturę dziecięcą czytała mama Kamila. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej.

                      

PIECZONY ZIEMNIAK

                                                

10 października każde z nas wraz z rodzicami brało udział w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Podczas imprezy degustowaliśmy pyszne potrawy z ziemniaków. Mogliśmy skosztować wspaniałą zupę grzybową oraz pysznych ciast pieczonych przez naszych bliskich. Podczas pikniku odbywały się liczne sportowe konkurencje, w których mogły wziąć udział całe rodziny. A na zakończenie na chętnych czekało smażenie kiełbasek w ognisku. Wszyscy świetnie się bawili .
                 

SZKOLNE KOŁO CARITAS

 

     Wpadliśmy na pomysł założenia szkolnego koła Caritas podczas rozmowy na godzinie wychowawczej; mówiliśmy wtedy o pomaganiu ludziom, więc założyliśmy to koło. Od razu zgłosiła się prawie cała klasa, ponieważ pani przedstawiła to tak ciekawie.

   Już pomogliśmy przedszkolu w naszej miejscowości, czyli w Wierzonce i świetlicy w Karłowicach. Do tej akcji -pomagania ludziom- zgłosili się też uczniowie z innych klas.

Mariusz

 

BRAMA POZNANIA I MY

    

     13 listopada byliśmy na wycieczce w Poznaniu.

Naszą klasę reprezentowały trzy osoby: Wiktoria, Michał i Kacper.

Zwiedzaliśmy muzeum Brama Poznania. Podzielono nas na pięc grup: rybaków, wojów, mieszkańców grodu, książęta i księżniczki.

     Ta wycieczka bardzo mi się podobała, i bardzo chciałbym jechac jeszcze raz na podobną.

Michał i Mariusz

Dyniostworki

Na początku listopada został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I – III pod hasłem; „Dyniostworki”.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

                    13 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości . Wszyscy  zebrali się w sali gimnastycznej , żeby obejrzeć  przedstawienie klas III-V . Prowadzącą była pani  Maria Maciołek.  Nasza klasa najbardziej  się  włączyła w przygotowanie tego  występu . Uważam, że wykonaliśmy to zadanie dobrze . 

               

 

 Na koniec  podano wyniki konkursu  kaligraficznego, 

wśród  trójki laureatów  byłem też ja.                                                                                                                                       ERNEST

11 LISTOPADA I ROZETKI

   

W dniu 11 listopada razem z panią Marią przed kościołem

we  Wierzenicy stałyśmy przy schodach i przypinałyśmy ludziom przychodzącym na Mszę Świętą rozetki. Było  miło, ponieważ wszyscy się do nas uśmiechali i dziękowali nam.

                                                                                                                                                                                                Wiktoria Nowak 

Święto Niepodległości

     Polska 04.gifUroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości była dla nas doskonałą lekcją historii. Po 123 latach niewoli mamy swoje miejsce na mapie świata. Dowiedzieliśmy się co to znaczy żyć w wolnym i niepodległym kraju.

         

 

 

Otwarcie boiska

 

074.gif 

Nasze marzenia się spełniły.

Koniec taplania się w błocie!  - Mamy piękne suche boisko, z którego możemy korzystać również po zajęciach w szkole i w czasie dni wolnych.

 

 

Gości przybyłych na otwarcie boiska przywitaliśmy piosenką ułożoną specjalnie na tę okazję.

 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 11 LISTOPADA 1918 

Tę datę powinien znać każdy Polak. 11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości. Jest czas zadumy na losami naszej ojczyzny a jednocześnie cieszymy się z odzyskania wolności. W tym dniu towarzyszy nam podniosła atmosfera tego święta i duma z naszych osiągnięć.

Najmłodsi obywatele naszego kraju również włączają się w uroczystości obchodów tej rocznicy, uczestnicząc w uroczystej akademii zorganizowanej w naszej szkole. Zawsze jest to ważna lekcja historii i patriotyzmu.

 

PEJZAŻE UKRYTE W MUZYCE CHOPINA

Ostatnio na lekcjach dużo mówiliśmy o nastrojach jesiennych, o tym jak zmienia się przyroda wokół nas. Mówiliśmy o barwach towarzyszących jesieni. Przy tej okazji przypomnieliśmy sobie wiadomości o Fryderyku Chopinie. Słuchaliśmy jego utwory fortepianowe m. in. mazurki. Okazało się, że muzyka Chopina wspaniale oddaje nastrój jesiennej aury. Postanowiliśmy namalować tę muzykę. Chcieliśmy w nich zawrzeć ten nastrój.  Charakterystycznym elementem krajobrazu muzycznego Chopina są piękne polskie wierzby.

Myślę, że uczniowie wspaniale oddali charakter sentymentalnego nastroju jesiennego i muzyki Chopina.

 

KONKURS KALIGRAFICZNY

Jak co roku, w naszej szkole, odbył się Konkurs Kaligraficzny. Zwycięzcami konkursu w naszej klasie zostali: Julia, Kasia i Miłosz.

Gratuluję zwycięzcom!

Życzę wszystkim uczniom tak wspaniałych umiejętności w pisaniu!

 

 

 

NOWE BOISKO SZKOLNE

Hurrraaa!!

Będziemy mogli grać w piłkę na nowym boisku.

DZIEŃ ZMARŁYCH

"Zapalamy znicze wszystkim tym, którzy odeszli"

 

 

W piątek 30 października z całą klasą pojechaliśmy na cmentarz do Wierzeincy. W tym dniu wyglądał pięknie i uroczyście. Płonące znicze są symbolem pamięci o tych, co odeszli, ale zawsze będą z nami w naszych sercach. Na cmentarzu było mnóstwo ludzi dekorujących groby swoich bliskich. Nastrój cmentarza wprawił nas w zadumę i refleksję nad przemijaniem życia. 

Zapaliliśmy znicze na grobie poległych żołnierzy oraz odwiedzaliśmy groby naszych bliskich.

 

Grób Nieznanego Żołnierza

 

 

 

WYMARZONE BOISKO

      W dniu 7 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia boiska sportowego. Wydarzenie to było bardzo długo wyczekiwane zarówno przez wszystkich uczniów, jak i  nauczycieli oraz rodziców. Podczas otwarcia gościliśmy władze Miasta i Gminy Swarzędz z Panią Burmistrz na  czele oraz przedstawicieli firm, które wybudowały nasze nowoczesne, wspaniałe boisko.

      W trakcie uroczystości odbyły się zawody strzelania do bramki, a także pokazy taneczno-muzyczne naszych koleżanek i kolegów. Historia powstawania naszego wymarzonego boiska została przedstawiona w formie rapu, co bardzo wszystkim się podobało.

 A wkład naszej klasy to: rewelacyjne rapowanie Wiktorii, udział w tańcu wszystkich trzech naszych dziewcząt, podziękowania wręczane pani Burmistrz przeze mnie i rapowana piosenka, którą napisała nasza wychowawczyni.

      Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po długich oczekiwaniach spełniło się nasze marzenie i mamy teraz nowe, wielofunkcyjne boisko sportowe.

Kacper Widerowski

LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU

     96. rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole projektem ,,Bohaterowie Niepodległej”.

W MUZEUM ICHTO

   ( Zdjęcie pozyskano ze strony Muzeum ICHTO)                                 13 listopada odbyła się wycieczka do Muzeum „Ichto” , która była nagrodą za zajęcie drugiego miejsca w konkursie EKO – CIUSZEK. Jechały tam dziewczyny z klasy piątej i szóstej oraz Julka z klasy trzeciej i Wiktoria z klasy czwartej. Towarzyszyli nam również chłopacy wylosowani przez panią Hannę Minginowicz i dziewczyny ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Do muzeum jechaliśmy autokarem. Po dotarciu na miejsce zaczęliśmy zwiedzać atrakcje naszej wycieczki, zajęło nam to ok.2 godz po zwiedzaniu muzeum czekała na nas gra terenowa, która była bardzo interesująca. Ta wycieczka bardzo mi się podobała i wróciłam z niej zadowolona.

Natalia S.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

To był bardzo ważny dzień, nie tylko dla nauczycieli, ale również dla nas. W tym roku byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Baliśmy się, czy wszystko się uda, ponieważ było mnóstwo przygotowań. Wytrwale ćwiczyliśmy swoje role a szczególnie nasz ulubiony "rap", który stał się hitem. Niepotrzebnie się stresowaliśmy ponieważ wszystko wyszło super Smile.

Cieszymy się, że program artystyczny wszystkim się podobał.

   

 

 

BOISKO, BOISKO W TYCH SŁOWACH JEST...

 WSZYSTKO.   

      7 listopada nasza szkoła celebrowała  wydarzenie szczególne. Było nim uroczyste otwarcie nowoczesnego wielofunkcyjnego boiska sportowego.

JESTEŚMY UCZNIAMI!

PASOWANIE NA UCZNIA

21 października odbyło się pasowanie na ucznia klasy I. Uczniowie w tym dniu przybyli w pięknych strojach galowych. Najpierw przedstawili program artystyczny, następnie p. Dyrektor pasowała pierwszoklasistów. Po pasowaniu dzieci otrzymały DYPLOM PASOWANIA NA UCZNIA oraz legitymację szkolną. Pierwszoklasiści otrzymali też życzenia od p. Dyrektor i Rodziców. Po uroczystości dzieci i rodzice wspólnie spędzili czas przy kawie i słodkim poczęstunku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

   

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

    30 września nasi chłopcy obchodzili swoje święto - DZIEŃ CHŁOPAKA. Najpierw wraz z naszą Panią złożyłyśmy im życzenia. Następnie wręczyłyśmy im drobne prezenciki. Chłopcy byli bardzo mile zaskoczeni i zadowoleni z niespodzianki. Jeszcze raz życzymy Wam: dużo zdrowia, samych dobrych ocen oraz uśmiechu na twarzy. :)

"Bezpiecznie - to wiedzieć i znać"

  

   Uczniowie klas I-III przystąpili do udziału w programie edukacyjno - profilaktycznym "Bezpiecznie - to wiedzieć i znać".

TEST ORTOGRAFICZNY

   27 października uczniowie kl. III i IV  chcący  sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne pisali test  opracowany przez  Centrum Edukacji Szkolnej.

   Naszą klasę reprezentowałKacper Widerowski.

INNA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

   

 

       Na dzisiejszej lekcji języka polskiego przedstawialiśmy grecki mit pt.; „Demeter i Kora”. Każdy z nas wcielił się w wybraną przez siebie rolę.

 

Ja byłam Korą, Oliwia moją matką Demeter, Marcin J.-Zeusem Marcin R. Narcyzem a pozostali innymi bogami. Kora (czyli ja), mimo przestróg, zerwała kwiat narcyza. W wyniku tego, władca Hadesu zabrał mnie do swojego królestwa zmarłych. Demeter rzuciła klątwę na ziemie za uprowadzenie córki. Jednak władca Olimpu Zeus uprosił Demeter, aby zdjęła klątwę. W zamian za to, przyobiecał, że będzie mogła spędzać czas z córką wiosną i latem, a jesienią będzie ona wracała z powrotem do Hadesu.

 Po kilku nieudanych próbach wreszcie się udało i Pani była zadowolona.

 Lekcja bardzo mi się podobała , chciałabym aby było ich więcej. Mit przedstawiał jak Grecy wyobrażali sobie pory roku.

 

Natalia S.

   

Ostatnia lekcja języka polskiego bardzo różniła się od innych lekcji ponieważ przypominała teatr.

My-uczniowie byliśmy postaciami bohaterów mitu o Demeter i Korze. Mówiliśmy dialogi, oraz przedstawiliśmy gestami i ruchem ciała scenki, które wcześniej przydzieliła nam Pani. Ja byłem Narcyzem, który swoją urodą i zapachem, skusił Korę do zerwania go, mimo przestróg matki- Demeter.

   Lekcja bardzo mi się podobała, było ciekawie i wesoło. Chciałbym, aby

takich lekcji było więcej.

Marcin R.

PASOWANIE

 

21 października - Dzień to wielki Panowie i Panie, bo dziś pierwszaki miały ślubowanie !

Dzieci przygotowały piękny występ artystyczny - były wesołe piosenki i wierszyki.

POCKET CZYLI KIESZONKOWY CONCERT


   

21 listopada stał się dniem szczególnym, a to za sprawą muzyków, którzy w ramach projektu ,,Nie boję się muzyki” realizowanego przez fundację FABRYKA SZTUKI z Poznania zawitali do nas.

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Spotkanie z Rodzicami odbędzie się

we wtorek 26 listopada br.

 godz. 16.30 klasy I- III oraz oddział przedszkolny

 godz. 18.00 klasy IV- V.

Za zmianę terminu - przepraszamy!

Dyrektor

Ewa Idziak

TO JEST POLSKA

 ,,To jestPolska!”      – taki tytuł nosił program artystyczny zaprezentowany w naszej szkole z okazji Święta Niepodległości.        

TO JEST POLSKA

      ,,To jest Polska!” – taki tytuł nosił program artystyczny przygotowany  z okazji Święta Niepodległości przez panią Marię Maciołek we współpracy z panią Patrycją Borowską - Klimaszewską . Na tle tablic z datami punktującymi  95. rocznicę i symbolicznych grobów w jesiennej scenerii  odbyła się recytowana i śpiewana przez uczniów klas IV i V lekcja historii. Niezorientowanego w dziejach Polski ucznia wiarygodnie odegrał Mateusz Rais. Wzruszył wszystkich śpiew Zuzi Mikołajczak, która przy kolejnych krzyżach  składała białe róże dla Jasieńka. A niezapomniane wrażenia pozostawiła piękna recytacja ,, Gawędy o miłości Ojczyzny” w wykonaniu Oliwii Kraski. Pani Dyrektor, dziękując  wykonawcom za piękną prezentację, pochwaliła też uczniów pozostałych klas za właściwą postawę podczas akademii podkreśloną  odświętnym strojem, co jest  również owocem pracy wychowawców.

Pasowanie Pierwszoklasistów

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Wierzonce

       

      

 Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego.....

Konkurs kaligraficzny - Zaduszki Korczakowskie

 Konkurs kaligraficzny - Zaduszki Korczakowskie

     Rok 2012 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem Janusz Korczaka, którego 70. rocznicę śmierci właśnie teraz obchodzimy. W uzasadnieniu decyzji posłów czytamy: ,,... był jednym z pierwszych głosicieli prawdy o tym, że dziecko jest autonomiczną osobą (...) Nie byłoby Konwencji Praw Dziecka, gdyby.........